hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Siyasi partilerde bayramlaşma

  Kurban bayramında gözler bir yandan da yine siyasette olacak. Geleneksel olarak gerçekleştirilen siyasi partiler arası bayramlaşma bayramın ikinci günü yapılacak. Peki, hangi parti kiminle bayramlaşacak. Koronavirüs tedbirleri kapsamında yine video konferansla yapılacak. Siyasi parti bayramlaşmaları bayramın ikinci gününde.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  AK Parti'de bayramlaşmayı Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin, Ayten Aydın ve Muhammed Cem Çekerek'in oluşturduğu heyet yapacak. AK Parti heyeti 11 parti ile bayramlaşacak.

  CHP’de ise bayramlaşma heyetinde; Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Parti Meclisi Üyesi Hasan Efe Uyar ile Kadın Kolları Genel Sekreteri Mehtap Yücel yer alıyor.

  Mecliste grubu bulunan partilerin de aralarında bulunduğu 16 parti ile bayramlaşacak CHP’nin listesinde Mustafa Sarıgül'ün kurduğu Türkiye Değişim Partisi yer alırken, Muharrem İnce'nin Memleket Partisi bulunmuyor.

  MHP ise 6 parti ile bayramlaşacak. Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, MYK Üyesi Necmi Yıldırım ve Genel Başkan Danışmanı Merve Menekşe bayramlaşma heyetindeki isimler. İlk bayramlaşma demokratik sol parti ile olacak. MHP’de de liste yer almayan partiler arasında HDP ve İyi Parti var.

  İyi Parti de bayramlaşmalara Saadet Partisi ile başlayacak ve toplamda 14 parti ile bayramlaşılacak. O listede de MHP ve HDP yok

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow