None

SMA'lı Zümra yardımseverlerin el uzatmasını bekliyor

A A

16.01.2022 - 13:36

21 aylık Zümra ne suyun tadını biliyor ne mamanın. SMA tip 1 ölümcül kas hastalığıyla mücadele eden Zümra bebeğin kampanyası henüz sadece yüzde 61'de. Zümra'nın ilacına ulaşması için ise son 3 ay. Küçük kız yardımseverlerin uzatacağı eli bekliyor.

NE MAMANIN NE SUYUN TADINI BİLİYOR

Boncuk gibi gözleri korku dolu. Çünkü doğduğundan beri her günü acılar içinde hastalığına çare bekleyerek geçiyor. 21 aylık Zümra İnan, ölümcül kas hastalığı olan SMA tip 1 ile mücadele veriyor. 21 aylık ama ne mama yiyebildi ne de bir gün abisiyle top oynayabildi.

Ailesinin çilek kız lakabını taktığı Zümra'nın kampanyası, tam 15 aydır devam ediyor. Toplanan miktar ise sadece yüzde 61. Adana Seyhan'da yaşanan Zümra'nın annesi de babası da işsiz. Zorluklar içerisinde yaşayan aile çocuklarını dünyanın en pahalı ilacına kavuşturma mücadelesi veriyor.

İLAÇ HAKKI İÇİN SON 3 AY

Zümra'nın kampanyası 2 yaşından önce tamamlanmak zorunda. Yani sadece 3 ayı kaldı. Eğer Zümra üç ayda 2.2 milyon doları toplayamazsa tedavi hakkını kaybedecek. Valilik izinli kampanya için destek olmak isteyen yardımseverler valilik kontrolündeki IBAN hesabına yardım gönderebilir, baba hasan inan ile irtibata geçebilir.