17 yaşındaki Yusuf kalp nakli bekliyor

Video: 17 yaşındaki Yusuf kalp nakli bekliyor
Gaziantepli Yusuf Çello'nun soğuk algınlığı ile başlayan şikayeti bir yılda kalp yetmezliğine dönüştü. Yusuf'un şimdi tek umudu kalp nakli. <a class="in-news-link" href="/istanbul" target="_blank" title="İstanbul haberleri">İstanbul</a> Siyami Ersek Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören 17 yaşındaki Yusul Çello yaşadıklarını CNN TÜRK'ten Leyla Ataman'a anlattı.

Gaziantepli Yusuf Çello'nun soğuk algınlığı ile başlayan şikayeti bir yılda kalp yetmezliğine dönüştü. Yusuf'un şimdi tek umudu kalp nakli. İstanbul Siyami Ersek Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören 17 yaşındaki Yusul Çello yaşadıklarını CNN TÜRK'ten Leyla Ataman'a anlattı.

Gaziantepli Yusuf Çello geçen yıl üşüttü. O zaman 16 yaşındaydı. Doktora gitti, ilaçlar kullandı ama hastalık geçmek bilmedi. Üst solunum yolu rahatsızlığı kalbini yordu. Gaziantep'te tedavi edilemeyince İstanbul'a, Dr. Siyami Ersek Göğüs ve Kalp Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne geldi. Çello'ya hastanede kalp yetmezliği teşhisi kondu. Çello'nun annesi ise diğer 3 çocuğunu Gaziantep'te bırakıp oğlu Yusuf'un başında umutla kalp nakli bekliyor. Sadece Yusuf değil herkes çok dikkatli olmalı bu konuda. Prof.Dr.Cevdet Uğur Koçoğulları, "Yusuf'un tek umudu kalp nakli. Annesi duyarlılık istiyor, umudunu kesmiyor. Ancak bu konuda karnemiz iyi değil. Nakil bekleyen sayısı binden fazla, bunun 100'ü çocuk. 6 gence kalp nakli yapıp 20'sini kaybettik geçen yıl." açıklamasında bulundu.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS