Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cumartesi-pazar kısıtlaması kaldırılmıştır | Video

Video: Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cumartesi-pazar kısıtlaması kaldırılmıştır | Video

9 ilde 10 yeni millet bahçesinin açılışını yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Cumartesi-pazar kısıtlaması kaldırılmıştır. Böylece halkım cumartesi-pazar da artık hafta içinde olduğu gibi serbesttir" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen Millet Bahçeleri Toplu Açılış Töreni'ne katılarak konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Bu tesisler iftihar edilecek eserlerdir. Bugünkülerle birlikte toplamda 23 millet bahçesine ulaşmış bulunuyoruz. Cumhuriyetin 100. yılına girerken 81 ilimize 81 milyon metrekare millet bahçesi kazandırma hedefimize adım adım yaklaşıyoruz. 2023 yılına kadar 81 vilayetimizin tamamını millet bahçeleriyle donatmış olacağız.

Son 18 yıldır ülkemiz, yılda 500 bin ile 1 milyon arasında yeni konutun inşa edildiği görünüm sergilemiştir. KİPTAŞ ve TOKİ ile konut ürettik, artan nüfusun ihtiyacını karşıladık. Kentsel dönüşümle büyük bir dönüşüm başlattık. Park, yeşil alan çalışmalarını da ihmal etmedik, örnek hayat alanları oluşturduk. Tüm uygun alanları millet bahçelerine tahsis ettik. Eser üretmeye devam edeceğiz, tüm illeri millet bahçesi ile donatacağız.

"VATANDAŞLARIMIZIN SIKINTIYA DÜŞMESİNE GÖNLÜMÜZ RAZI OLMADI"

Biz salgın döneminde, büyük devlet olduğumuzu hamdolsun tüm dünyaya gösterdik. Salgın döneminde birçok tedbiri hayata geçirdik; bunlardan biri de sokak kısıtlamasıydı. Vaka sayıları artınca sokak kısıtlaması tedbirini tekrar gündeme aldık. Kararı tekrar gözden geçirdik ve vatandaşlarımızın sıkıntıya düşmesine gönlümüz razı olmadı. Bu yüzden kararı iptal ettik. Vatandaşlarımız maske-mesafe-temizlik kurallarına riayet etmeli. Aksi takdirde bu tür sınırlamaların yeniden gündeme gelmesi kaçınılmaz. Cumartesi-pazar kısıtlaması kaldırılmıştır. Böylece halkım cumartesi-pazar da artık hafta içinde olduğu gibi serbesttir.

Askerimiz son birkaç gün içerisinde Libya'da Libyalı kardeşleriyle verdikleri mücadelede hedeflenen planlara doğru yürüyor.

Ankara Millet Bahçesi'nde incelemelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada ağaç dikerek can suyunu verdi

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS