Son dakika... 20 yaş altı ve 65 yaş üstü için sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek? Cumhurbaşkanı açıkladı

Video: Son dakika... 20 yaş altı ve 65 yaş üstü için sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek? Cumhurbaşkanı açıkladı

Son dakika haberine göre 20 yaş altı ve 65 yaş üstü merakla sokağa çıkma yasağının ne zaman biteceğin araştırıyor. Tarabya'daki Huber Köşkü'nde gerçekleştirilen kabine toplantısı, saat 15.10'da başladı. Toplantı, dokuzuncu kez video konferans yöntemiyle yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, kabine toplantısının ardından açıklama yaptı. Peki 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı ne zaman kalkacak mı? Merak edilen bu sorunun cevabını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı.

65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı uygulaması haftalardır devam ediyor. 65 yaş üstü ve 20 yaş altı  sokağa çıkma yasağı ne zaman kalkıyor sorusu araştırılan ilk konular arasında yerini aldı.

Koronavirüs önlemleri kapsamında uygulanan kısıtlamada vatandaşlar sokağa çıkma izninin olduğu belirli günlerde dışarı çıkabiliyorlar. Bugün saat 15:10'da başlayan kabine toplantısının ardından konunun gündeme gelip gelmeyeceği merak konusu. Cumhurbaşkanı Erdoğan koronavirüs tedbirleri kapsamında gerçekleştirilen toplantı sonrası bu konuya noktayı koydu. Erdoğan "65 yaş üstünün sokağa çıkma sınırlaması ve pazar günleri 14.00- 20.00 saatleri arasında istisna kapsamı olması devam edecek.  20 yaş altı ile ilgili sokağa çıkma uygulamasını 18 yaşa indiriyoruz. 0-18 yaş grubunun tamamı çarşamba ve cuma günleri 14.00-20.00 saatleri arasında sokağa çıkma kısıtlamasına tabi olmayacak." ifadelerini kullandı. 

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS