Son dakika...Afrin'den art arda acı haberler

Video: Son dakika...Afrin'den art arda acı haberler
<a class="in-news-link" href="/zeytin-dali-harekati" target="_blank" title="Zeytin Dalı Harekatı haberleri">Zeytin Dalı Harekatı</a>'nın 22'nci gününde, 2'si kırıma uğrayan helikopterde, 9'u operasyonda 11 asker <a class="in-news-link" href="/sehit" target="_blank" title="şehit haberleri">şehit</a> oldu, 11 asker de yaralandı. Harekat kapsamında 118'i bugün olmak üzere toplam 1480 terörist de etkisiz hale getirildi.

Zeytin Dalı Harekatı'nın 22'nci gününde, 2'si kırıma uğrayan helikopterde, 9'u operasyonda 11 asker şehit oldu, 11 asker de yaralandı. Harekat kapsamında 118'i bugün olmak üzere toplam 1480 terörist de etkisiz hale getirildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin peş peşe yaptığı açıklamalara göre Afrin'deki Zeytin Dalı Harekatı'nın 22'nci gününde 9 asker şehit oldu, 11 asker yaralandı. Düşen Atak helikopterinde şehit olan 2 askerle birlikte toplam şehit sayısı 11 oldu.

TSK'nın ilk açıklaması şöyle:

"Zeytin Dalı Harekatı kapsamında, 10 Şubat 2018 tarihinde, Afrin´de devam eden operasyonlar esnasında 3 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 5 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Söz konusu operasyonlarda PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ mensubu en az 15 teröristin etkisiz hale getirildiği tespit edilmiştir."

2 asker daha şehit oldu

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, harekat kapsamında, Afrin'de devam eden operasyonlarda 2 askerin şehit olduğu, 4 askerin yaralandığı belirtildi.

Operasyonlarda, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ mensubu en az 11 teröristin etkisiz hale getirildiğinin tespit edildiği aktarıldı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine,Türk Silahlı Kuvvetleri ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, tedavileri için süratle tahliye edilen yaralılarımıza acil şifalar dileriz."

TSK'dan yeni açıklama: 4 şehit

TSK'dan yapılan açıklamada "Zeytin Dalı Harekatı kapsamında, 10 Şubat 2018 tarihinde, Afrin’de devam eden operasyonlar esnasında 4 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 2 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Söz konusu operasyonlarda PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ mensubu en az 13 teröristin etkisiz hale getirildiği tespit edilmiştir" denildi. 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS