Son Dakika: Bahçeli CNN TÜRK'e konuştu! İnce ve CHP için ne dedi? | Video

Video: Son Dakika: Bahçeli CNN TÜRK'e konuştu! İnce ve CHP için ne dedi? | Video

MHP lideri Devlet Bahçeli CNN TÜRK'e konuştu. Muharrem İnce'nin 2018 yılından itibaren haksızlığa ve ayrımcılığa uğradığını belirten Bahçeli, "4 Eylül'de Sivas Kongresi'nin ruhuyla atacağı adımla CHP içinde Atatürk'e dönüş hareketini başlatacaktır" dedi. Ünal Kaya, Bahçeli'nin CNN TÜRK'e özel açıklamalarını aktardı.

MHP lideri Devlet Bahçeli, Muharrem İnce'nin başlattığı hareketi değerlendirdi. İnce'nin 2018 yılından beri kendisine yöneltilen eleştiri ve suçlamalara maruz kaldığını vurgulayan Bahçeli, "Gördüğümüz kadarıyla haksızlıklara ve ayrımcılığa uğradı" dedi.

"İNCE CHP İÇİNDE ATATÜRK’E DÖNÜŞÜ BAŞLATACAK"

CNN TÜRK'e konuşan MHP lideri, "4 Eylül'de Sivas Kongresi'nin ruhuyla atacağı adımla CHP içinde Atatürk'e dönüş hareketini başlatacaktır. Değerlendirmem budur. Yani kaynağından ve kökünden kopan CHP'yi özüne döndürmek maksadıyla çaba sarf edecektir. Anlaşılan odur ki Bin Günde Memleket parolasıyla Atatürk'ü ve kurucu değerleri hareketinin mihveri yapacağı anlaşılmaktadır. CHP'de Atatürk’ün ahı tutmuş, geçmişe özlem yeşermiş ve yükselmiştir. Artık taşeron ve teslimiyetçi bir zihniyetin geldiğimiz bu aşamada işi oldukça zordur" ifadelerini kullandı.

"IRAK, TERÖR ÖRGÜTÜ İLE ARASINA KALIN DUVAR ÖRMELİ"

Terörle mücadele sürecini de değerlendirdi Bahçeli. Gündeminde Irak'ın kuzeyinde yapılan terör operasyonu ve sonrasında Irak hükümetinin tepkisi de vardı. Bahçeli, "Özellikle Irak hükümetinin terör örgütüyle arasına kalın duvarlar inşa etmesi, Türkiye’nin güvenlik hassasiyetlerine saygı ve riayet göstermesi şarttır. Irak'ın kuzeyinde yuvalanan PKK'nın bulunduğu yerlerden sökülüp atılması iki ülke arasındaki işbirliği ve komşuluk hukukunun istikrarı bakımından zorunluluktur. Sözde lider kadrosu nokta operasyonlarla etkisizleştirilmektedir. Türk devletinin nefesi saldırı ve suikast emri veren canilerin ensesindedir. Bunlar teker teker imha edilmektedir" şeklinde konuştu.

MHP lideri, PKK'nın Türk devletine teslim olmak dışında bir seçeneği kalmadığını da söyledi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS