Son dakika! CHP kurultayında PM listesinde sürpriz isimler var! | Video

Video: Son dakika! CHP kurultayında PM listesinde sürpriz isimler var! | Video

CHP kurultaya gidiyor. Kulisler hareketli. Kimler Kılıçdaroğlu'na karşı aday olacak, kimler Parti Meclisi listesine girecek? CNN TÜRK muhabiri Ünal Kaya, CHP kulislerindeki son gelişmeleri canlı yayında anlattı. İşte ayrıntılar...

CHP yönetimi kararını verdi. Partinin 2 bin 500 onur üyesi, pandemi nedeniyle CHP kurultayına davet edilmeyecek. Önder Sav ve Şahin Mengü'ye davet gitmeyecek. CHP lideri Kemal Kıılıçdaroğlu, onur üyelerine mektup gönderecek. Neden davet gönderemediklerini anlatan bir mektup gönderecek.

Ana muhalefet partisinde kurultayda genel başkanlık için en güçlü aday Kemal Kılıçdaroğlu. Aytuğ Atıcı 65 ili ziyaret etti ve binin üzerinde delege ile görüştü. Bir diğer isim ise İlhan Cihaner. İl ziyaretlerini ve delegelere ziyaretini sürdürüyor. Cihaner'in bir iki gün içinde adaylıkla ilgili kesin kararını vermesi bekleniyor.

En sıkı yarış Parti Meclisi seçimleri. Kılıçdaroğlu kendi isimlerini, parti içi muhalefet ise kendi adaylarını liseye koymak istiyor. Z kuşağından bir iki ismin de listeye girmesi bekleniyor.
Kılıçdaroğlu'nun Selin Sayek Böke'yi de anahtar listesine yazması bekleniyor. Ayrıca yeni isimler olarak eski İstanbul İl Başkanı Cemal Canbolat, eski İzmir İl Başkanı Rıfat Nalbatoğlu ve CHP Bursa Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey de anahtar listeye taşınması beklenen isimler.

Parti Meclisi'ne taşınacak yeni isimlerle ilgili son bir not ise şöyle:

Avrasya Araştırma'nın sahibi Kemal Özkiraz ile Teknik Direktör Mustafa Denizli'nin kızı Lal Denizli. Bu iki ismin de Parti Meclisi listesine girmesi bekleniyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS