hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Adnan Menderes'in Anıt Mezarı'na ziyaret

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Son dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eski başbakanlardan Adnan Menderes ile bakanlar Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan'ın naaşlarının bulunduğu Topkapı'daki anıt mezarı ziyaretinde konuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eski başbakanlardan Adnan Menderes ile bakanlar Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan'ın naaşlarının bulunduğu Topkapı'daki anıt mezarı ziyaret etti. 

  Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan Adnan Menderesin Anıt Mezarına ziyaret

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması şu şekilde;

  Bugün cumhuriyet tarihimizin en kara günlerinden birinin yıldönümü vesilesiyle bir aradayız. Bundan 63 yıl önce bir 27 Mayıs günü Türkiye çok partili siyasi hayata geçtikten sonraki ilk askeri darbesine maruz kaldı. Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki bir grubun gerçekleştirdiği bu darbe demokrasi ve kalkınma hamlemizi engellemekle kalmamış, yüreklerimizde derin yaralar açmıştır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Demokrat Parti'nin Genel Başkan'ın ve Başbakan olarak ülkemize verdiği hizmetlerle milletimizin gönlünde özel bir yeri olan Menderes, darbe yönetimi tarafından kurulan uyduruk mahkemenin kararı ile idam edildi. Menderes ve arkadaşlarının yargılandığı Yassı Ada uzun yıllar boyunca vatandaşlarımızın dilinde Yassı Ada olarak telaffuz edilmiştir. Biz burayı aldık, şehitlerimizin anısını ilelebet yaşatacak şekilde Demokrasi ve Özgürlükler Adası haline getirdik.

  Dünya durdukça Menderes hayırla, duayla yad edilecektir. Tüm bu süreci destekleyenler ise milletimiz tarafından nefretle anılmış öyle anılmaya da devam edeceklerdir.

  VATANDAŞLARA SANDIK ÇAĞRISI

  Yarın sabah hassasiyetle sandıklara gitmenizi de tavsiye ediyorum. Özellikle bizim için özel gün.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow