hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ahlat'ta açıklamalar

  Son dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malazgirt Zaferi'nin 951. yıl dönümü dolayısıyla Ahlat'ta düzenlenen etkinlikte açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye'nin kuzeyine olası harekatla ilgili olarak "Sınırımızı güvenceye alan kadar mücadele sürecek." dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması şu şekilde;

  Ahlat, maziden atiye kurduğumuz köprünün kilit taşlarından biridir. Avrupa'nın kendi içindeki barbarlığının zirveye ulaştığı, yağma niyetli Haçlı seferleri ile oluk oluk kan döktüğü çağlarda Ahlat, bölgesinin parlayan yıldızı olarak öne çıkmıştır. Bu şehir, Malazgirt gibi uzunca bir süredir ihmal edilmiştir.

  AHLAT'I YENİDEN İNŞA VE İHYA EDİYORUZ

  Ahlat'ı da yeniden imar ve ihya ediyoruz. Cumhurbaşkanlığı Külliyemizin birini de burada inşa ederek ecdadımızın mirasına sahip çıkıyoruz. Bazıları bu bozkıra bizim ısrarla niye yatırım yaptığımızı anlamıyor, anlamak istemiyor. Ahlat uzun süre ihmal edildi. Ahlat'ı yeniden inşa ve ihya ediyoruz. Ahlat ve Malazgirt, medeniyetimizi yeniden yükseltme irademizin adıdır; dostlarımıza güven, düşmanlarımıza korku veren yükselişimizin mührüdür.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Hiç kimsenin imanı ile canları pahasına mücadele eden kahramanlarımıza saygısızlık etmek hakkı yok. 

  TERÖRLE MÜCADELE MESAJI 

  Terör örgütlerinin başını ezmeye devam ediyoruz. Gabar'da, Tendürek'te ezdik, ezmeye devam ediyoruz.

  SURİYE'NİN KUZEYİNE OLASI HAREKAT

  Ülkenizin güvenlik planlamalarına göre operasyonları sürdürmeye devam edeceğiz. Kimsenin toprağında gözümüz yok. Ne yaparsa yapsınlar başaramayacaklar. Sınırımızı güvenceye alan kadar mücadele sürecek. 

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow