Son dakika: Erdoğan: Putin, Suriye'de Kürt devletine olumlu bakmıyor

Son dakika: Erdoğan: Putin, Suriye'de Kürt devletine olumlu bakmıyor

Rusya dönüşünde uçakta açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Suriye’de dört bölgede çatışmasızlık konusunda Putin’le anlaştıklarını açıkladı. İki liderin Suriye’de kalıcı bir ateşkes konusunda karar aldıkları belirtildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Putin, Suriye'de Kürt devletine olumlu bakmıyor. Putin, askerimiz böyle bir şey içinde olamaz dedi. Putin, PKK ve PYD'ye silahlarımız verilemez dedi" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Doğan TV Ankara Temsilcisi Hakan Çelik'in de aralarında bulunduğu basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

"Elimizde fotoğraflar vardı, Putin'e takdim ettik" diyen Erdoğan, Putin'in 'Askerlerimiz böyle bir işin içinde olamaz' dediğini aktardı.

Erdoğan, Suriye'de 'çatışmasızlık bölgesi' şeklinde yeni bir kavram oluştuğunu belirterek, "Çatışmasızlık olursa Suriye işi çözülür" ifadelerini kullandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Erdoğan, Astana görüşmelerini çok önemsediğini vurguladı.

Ak Parti'ye dönüş

Uçakta konuşulan başlıklar arasında Erdoğan'ın 33 ay aranın ardından AK Parti'ye dönüşü de vardı." Görev tebliği edilirse neler yapılacağını orada dillendireceğiz" diyen Erdoğan, "Şu gerçek ki böyle gelmiş böyle gider diyemeyiz. Böyle gelmiş böyle gitmez" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uçağından o anlar

'Belediye Başkanları görevden alınacak mı' sorusuna vücut diliyle yanıt

Erdoğan, bazı belediye başkanlarının görevden alınması sorusuna ise ellerini açarak vücut diliyle yanıt verdi.

Erdoğan: Biz tekkeye mürit aramıyoruz

Kılıçdaroğlu'na sert sözler

Erdoğan gazetecilerle konuşmasında anamuhlefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na da "Türkiye'yi ana muhalefet yoksunu bir ülke haline getiriyor" diyerek yüklendi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Domates meselesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan domates konusunda da şunları söyledi: “Salça üretimine ve depolamaya bakmamız lazım. Nihat Zeybekçi ve kurmaylarına talimat vermiş. Salça üretimi, depolama ve alternatif ihracat alanları masaya yatırılıyor. “Marketlerde domates 5 lira, biz bunu 1-1,5 liraya indirebiliriz” diyor."