Son dakika... Erdoğan'dan 'Adalet Yürüyüşü' yorumu

Son dakika... Erdoğan'dan 'Adalet Yürüyüşü' yorumu

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, düzenlenen Türkiye İhracatçılar Merkezi'nde düzenlenen Genel Kurulu'nda önemli açıklamalarda bulundu Cumhurbaşkanı Erdoğan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun CHP'li vekil Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasının ardından Ankara'dan İstanbul'a başlattığı 'Adalet Yürüyüşü' ile ilgili yorum yaptı. Erdoğan; 'Bu yolla hukuk elde etmeleri mümkün değil' dedi.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye İhracatçılar Merkezi'nde düzenlenen Genel Kurulu'nda Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı 'Adalet Yürüyüşü' ile ilgili yaptığı açıklama şöyle: 

Kılıçdaroğlu'nun 'Adalet Yürüyüşü'nde dikkat çeken isimler

'Bizim hukuka saygımız, anayasamız var. Ama diğer taraftan da anayasayı ayaklar altına alarak vatandaşı sokağa dökmek, sokağa çağırmak ne kendilerinin yararınadır ne de Türkiye'nin yararınadır. Yollar yürünmekle aşınmaz. Bunlar da yürüyerek aşındıracaklarını zannediyorlarsa mümkün değil. Eğer bu yolla hulkuk elde ediyorlarsa bu da mümkün değil. Ortada bir vakka var. O vakka meşhur MİT TIR'larının özellikle FETÖ'cü yargı mensupları tarafından durdurularak dünyaya servis edilmesi ve bu işin içerisinde rol alan kişinin bu rolünü bir başka meslektaşı paylaşmak suretiyle attığı adımlar ve bunun sonucunda ülkede ciddi bir skandalın yaşanması durumu vardır. Sivil toplum kuruluşlarının, yargının bu zatla ilgili kararlara destek veriyor gibi, anayasanın 138'inci maddesini çiğniyor olmasının hiç bir izahı yoktur. Ürkeklik, yargıya baskı adaletin gelişini sağlamaz. Elinde adalet yazılı pankartla dolaşmak adaleti getirmez.'

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Son dakika... Adalet Bakanı'ndan Kılıçdaroğlu'na yanıt: Kınıyorum

'Yargı yarın sizi de bir yere çağırısa şaşmayın'

Anayasa'nın 138'inci maddesine dikkat çeken Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirdiği sözlerine şöyle devam etti:

'Adaleti arıyorsan adaletin yeri parlamentodur. Kürsüde istediğin kadar adaleti söyle. Acaba başında bulunduğun kurumda ne kadar adalet var? Bütün bu olanlar Türkiye'de kendi içimizde meydana getirmek ülkeye bir fayda sağlamaz. Biz bir şeyi konuşuyoruz, Yasama, Yürütme, Yargı. Bu üç kurumun birbiriyle dayanışması çok önemli. Eğer bu kuvvetler ayrılığına biz saygı duymazsak, sivil toplum kuruluşları saygı duymazsa o zaman biz bir yere varamayız. Bu konuda söylenecek birşey varsa söylersiniz. Unutmayın ki 138'inci madde sadece siyasetçiler için çalışmaz. 138'inci madde herkes için çalışır. Yargı yarın sizi de bir yere çağırısa şaşmayın. Bizim birliğimiz çok önemli. Kimsenin bunu hırpalamaya hakkı yok. Böyle Ramazan ayı içerisinde milleti sokağa dökmek böyle bir işe başlamak doğru değil. Türkiye'de 15 Temmuz darbe girişiminde Atatürk Havalimanı'na gelip hemen bir araçla Bakırköy Belediye Başkanı'na sığınan kişi bu defa ben tankların üzerinde dururum derken nereye çıktığı nereye sığındığı belli olmuştur. Birbirimizi kandırmayalım. Orda millet nasıl bir duruş olacağını gösterdi. Dürüst olmayanlarla da bir yere varılmaz.'

 

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow