Son Dakika Haberleri: Yasağa rağmen maymun alan Meriç İzgi gözaltına alındı | Video

Video: Son Dakika Haberleri: Yasağa rağmen maymun alan Meriç İzgi gözaltına alındı | Video

Daha önce kaçak yollardan aldığı 2 maymunu da Doğa Milli Parklar görevlileri tarafından elinden alınan Youtuber Meriç İzgi'nin "Koko" ismini verdiği maymunlardan üçüncüsü elinden alındı. Meriç İzgi ise gözaltında. Adliyeye sevk edilen Meriç İzgi, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Bir değil, iki değil. Sırf sosyal medyada takipçi ve tıklanma uğruna ticareti ve beslenmesi yasak olan 3. maymunu satın almıştı.O maymun da Youtuber Meriç İzgi'nin elinden kurtarıldı.

4915 sayılı Kara Avcılığı Kanununa göre yırtıcı ve vahşi hayvanların sahiplenilmesi ve evde beslenmesi yasak. Youtuber Meriç İzgi'nin sahiplendiği makak maymunu da bu kategoriye giriyor.

İzgi'nin Koko ismini verdiği maymun, 2020 yılı başlarında Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü tarafından korumaya alınmıştı. El koyulma sırasında çekilen video ise İzgi'nin Youtube hesabında paylaşılarak çok sayıda izlenmişti.

Benzer bir olay geçtiğimiz günlerde yeniden yaşandı. Koko'nun kendisine geri verildiğini iddia eden Youtuber, bu yönde bir video daha çekti. Ancak söz konusu maymun Koko değil, benzer türdeki bir başka maymundu. İzgi, takipçi sayısını artırmak uğruna izleyicilerine yalan söyledi.

2. maymun da Youtuber'ın elinden alındı. Bunu yalanlayan İzgi, bir süre sonra yine bir maymunla video yayınladı. Satın aldığı üçüncü maymunun da ilk maymunu Koko olduğunu iddia eden İzgi, başka bir sosyal medya fenomeni olan Kaan Özdil ile birlikte çektiği videoyla sosyal medyada infial yarattı.

Bunun üzerine Doğa Milli Parklar görevlileri bir kez daha harekete geçti. 3. maymun da İzgi'nin elinden alındı. Maymun koruma altında. Meriç İzgi ise Kaçakçılık Şubesi tarafından gözaltına alındı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS