Son dakika... Muğla'da 4.8 büyüklüğünde deprem

Video: Son dakika... Muğla'da 4.8 büyüklüğünde deprem

AFAD'ın aktardığı son dakika haberine göre, Muğla'nın Datça ilçesi açıklarında 3.9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Bu depremin ardından bölgede saat 20.08'de 4.8 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Bölgede saat 23.57'de 4.1 büyüklüğünde 3. defa deprem oldu.

AFAD'ın geçtiği veriye göre saat 18.16'da Muğla'nın Datça ilçesi açıklarında 5.30 kilometre derinliğinde ve 3.9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Bu depremin ardında Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Ege Denizi'nde, saat 20.08'de, 4,8 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Deniz yüzeyinin 7,32 kilometre derinliğindeki depremin merkez üssünün, Datça ilçesine 29,67 kilometre mesafede olduğu belirlendi.

Datça Kaymakamı Mesut Çoban, AA muhabirine, depremin, ilçede net bir şekilde hissedildiğini belirterek, "An itibarıyla bildirilen herhangi bir olumsuzluk yok." dedi.

İÇİŞLERİ BAKANI YARDIMCISI ÇATAKLI'DAN AÇIKLAMA 

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı depreme ilişkin yaptığı açıklamada "Ege Denizi'nde Muğla'nın Datça ilçesi açıklarında saat 20.08'de 4,8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Valiliğimizden ve AFAD’dan alınan bilgilere göre olumsuz bir ihbarın ulaşmadığı öğrenilmiştir. İlgili birimlerimizin tarama çalışmaları devam etmektedir. Geçmiş olsun Muğla." dedi. 

 

4.1 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) sitesindeki bilgiye göre, saat 23.57'de Ege Denizi'nde 4,1 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

Depremin, Datça ilçesine 29,06 kilometre mesafede ve deniz yüzeyinin 12,79 kilometre derinliğinde olduğu belirlendi.

 

İŞTE DEPREMİN YAŞANDIĞI NOKTA

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS