hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Son dakika... Şarkıcı Gülşen'in iddianamesi hazır

  İmam hatiplilerle ilgili sözleri nedeniyle 4 gün cezaevinde kalan ve şimdi ev hapsinde olan şarkıcı Gülşen hakkında, 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı. CNN TÜRK muhabiri Ceylan Sever'in özel haberi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   "HALKI KİN VE DÜŞMANLIĞA TAHRİK" ETMEDEN CEZA İSTEMİ

  Gözaltına alındı, 4 gün ceza evinde kaldı. Tahliye olunca da ev hapsine girdi. Soruşturma tamamlandı. Gülşen Çolakoğlu hakkında 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi.

  Ünlü şarkıcı Gülşen hakkında 30 Nisan'da İstanbul'daki konserinde imam hatiplilerle ilgili sarf ettiği sözleri nedeniyle soruşturma başlatıldı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı resen başlattığı jet soruşturmasında Gülşen hakkında gözaltı kararı verdi. 25 Ağustos'ta hakim karşısına çıkan Gülşen, "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan tutuklandı.

  Karara itiraz edildi, 4 gün sonra serbest bırakıldı. Bakırköy Cezaevi'ndeki tutukluluğu bitti ancak bu kez de ev hapsine girdi. Ünlü şarkıcının avukatları ev hapsi kararına da itiraz etti ancak kabul edilmedi. Açılan soruşturma jet hızıyla tamamlandı. Şarkıcı Gülşen hakkında "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan 702 kişinin müşteki olarak yer aldığı bir iddianame hazırlandı. İddianamede Gülşen için 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası istendi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  702 MÜŞTEKİ ARASINDA BAKAN VARANK İLE KADEM DE VAR

  Müştekilerin arasında Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, KADEM ve Önder İmam Hatipliler Derneği gibi sivil toplum örgütleri de yer alıyor.

  48 sayfalık iddianamede savcı, Gülşen’in beyanlarının halkı kışkırttığı, tahrik içerikli olduğu ve bu tahrikin halkın birbirine karşı düşmanlık uyandırmaya, kin beslenmesine ve toplumu oluşturan bireyler arasında kitlesel düşmanlık uyandırmaya elverişli olduğu değerlendirmesini de yaptı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow