hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Sözcü Gazetesi davasında karar

  Sözcü Gazetesi yazarları Emin Çölaşan ve Necati Doğru'nun da aralarında bulunduğu dokuz sanığın FETÖ'ye yardım suçundan yargılandığı davada karar çıktı. Çölaşan ve Doğru'ya 3 yıl 6 ay 15 gün hapis cezası verildi. Beş sanık da hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, kararının gerekçesini de açıkladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Sözcü Gazetesi'nden dokuz sanık FETÖ'ye yardım suçundan yargılandı. Mahkeme kararını verdi.

  Sözcü Gazetesi yazarları Emin Çölaşan ve Necati Doğru, Genel Yayın Yönetmeni Metin Yılmaz ve gazetenin sahibi Burak Akbay'ın da aralarında bulunduğu 9 sanığın FETÖ'ye yardım davası görüldü.

  Gazetenin yazarları sanıklar Çölaşan ve Doğru, "FETÖ silahlı terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etme" suçundan 3 yıl 6 ay 15'er gün hapis cezasına çarptırıldı.

  Gazetenin internet sitesinin yayın yönetmeni Mustafa Çetin ve gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Metin Yılmaz hakkında da aynı suçtan 3 yıl dörder ay hapis cezası verildi.

  Sanıklar Yücel Arı, Yonca Yücekaleli ve Bekir Gökmen Ulu hakkında ise aynı suçtan 2 yıl birer ay hapis cezasına hükmedildi.

  Gazetenin sahibi Burak Akbay'ın tutuklamaya yönelik yakalama kararı beklemede olduğu için dosyasının ayrılmasına karar verildi. Akbay hakkında yakalama kararının devamına hükmedildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Sanık Mediha Olgun'un ise delil yetersizliği nedeniyle beraatine karar verildi.

  Mahkeme, kararının gerekçesini de açıkladı. Emin Çölaşan'ın, suça konu yazılarıyla örgüt lehinde toplumda algı oluşturduğu, böylelikle örgüte fayda sağladığı belirtildi.

  Necati Doğru'nun darbe girişimi sonrası yazdığı 'Naylon darbe' başlıklı yazıyla örgüt lehine algı sağladığı ve bunu kasıtlı yaptığı ifade edildi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow