Sürücü belgesi kolay alınacak

Sürücü belgesi kolay alınacak

Ehliyet alacaklara zamandan kazandıracak tasarrufu Milli Eğitim Bakanlığı açıkladı. Daha önce uzun bir sürecin ardından alınan motorlu taşıt sürücü sertifikası e-Devlet üzerinden kullanılacak.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, motorlu taşıt sürücü kurslarından sertifika alanların ehliyet alım işlemlerinde zaman tasarrufu sağlayacak yeni bir uygulama başlatıldığı belirtildi.

Motorlu taşıt sürücü kurslarından yılda yaklaşık 3 milyon kişinin sertifika aldığı aktarılan açıklamada, sertifikaların özel motorlu taşıt sürücü kursları tarafından düzenlenip il ya da ilçe milli eğitim müdürlüklerince kontrol edildikten sonra imzalanarak kursiyerlere dağıtıldığı hatırlatıldı.

Kursiyerlerin bu sertifikalar ile nüfus ve vatandaşlık müdürlüklerine giderek sertifikalarını ehliyete dönüştürdüğü anlatılan açıklamada, atılan adımla çok daha kolay sertifika verileceği duyuruldu. Milli Eğitim Bakanlığı, "Başlayan proje sayesinde kağıt tasarrufu sağlanacak, imza için zaman kaybı yaşanmasının ve en önemlisi sahte sertifikalandırmanın önüne geçilmiş olacak" dedi.