Tarafsız Bölge'de "İBB'de israf iddiası ve kiralık araç" tartışması

Video: Tarafsız Bölge'de "İBB'de israf iddiası ve kiralık araç" tartışması

CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan Tarafsız Bölge programında Yenikapı'da sergilenen araçlar tartışıldı. Programın konuklarından 26. Dönem AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar, Temmuz ayında yeni bir araç kiralama ihalesi gerçekleştirildiği ve 2 Ağustos tarihinde sözleşme imzalandığı iddiasında bulundu.

Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programında kiralık araç tartılması yaşandı.


"997 tane araç ihalesine niye çıktınız?"


26. Dönem AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar canlı yayında, "730 tane hizmet fazlası araç olduğunu ve bunu Yenikapı'da sergilediğinizi söylüyorsunuz. 730 tane ihtiyaç fazlası araç varsa, siz temmuz ayında 997 tane araç ihalesine niye çıktınız?" sorusunu sordu.


"İhaleye mutlaka aylar öncesinden çıkılmış olması gerekir"


CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, "Biz belediyeyi 24 Haziran'da aldık. Oradaki bürokratlar, o ihaleye çıkım tarihinde geriye giderek bakıldığında çok daha öncesinden başlayan bir süreç olması çok muhtemeldir. Bir ihalenin 2 Ağustos'ta imzalanabilmesi için bunun süreçleri var. Bunun bir tekliflerin değerlendirilmesi süreci var. Teminat yatırılma süreci var. Beklenmesi gereken yasal süreler var. Dolayısıyla 2 Ağustos ihalesinin mutlaka aylar öncesinden çıkılmış olması gerekir." cevabını verdi.


"Yeri göğü inletirim"


Siyaset Bilimci Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu ise konuşmasında, "Bu ihalenin daha önce başlayıp, elleri kolları bağlanarak yapılmış olduğu ima ediliyorsa, yeri göğü inletirim ben. Oraya ben gece sabah araç çekmekten önce, "Bakın bunu bize zorladılar. Bu süreci başlattılar. Ben bu ihaleyi iptal de edemiyorum. Ey İstanbul halkı" bunu söyleyen bir ses yok. Kelime oyunu yapmayalım." dedi.


PROGRAMIN TAMAMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS