Özel Haber... Teröristlere bir darbe daha... Bombalı eylem hazırlığında yakalandı

Video: Özel Haber... Teröristlere bir darbe daha... Bombalı eylem hazırlığında yakalandı

Son operasyon, Mardin polisinin büyükşehirlerde bombalı eylem hazırlığındaki teröristlere yönelikti. Operasyonların detaylarını, Ocak 2021'den bu yana gerçekleştirilen operasyonlarda polisin üstün başarısını ve bu operasyonların ne anlama geldiğini CNN TÜRK İstihbarat şefi Nihat Uludağ değerlendirdi.

PKK’ya düzenlenen operasyonlarla ilgili verileri tablo aracılığı ile paylaştı. 2021 Ocak-Haziran döneminde PKK ve KCK’ya yönelik operasyonlarda toplam 343 teröristin çeşitli yöntemlerle etkisiz hale getirildiğini söyleyen Uludağ, bu dönemde PKK’ya katılımın sadece 22’de kaldığının da altını çizdi.

İşte Nihat Uludağ'ın değerlendirmelerinden satır başları,

Gerçekten önemli operasyon, aslında bu uyuşturucu kaçakçılarının kullandığı bir teknik. Buradan şunu anlayabiliriz aslında bu örgütün ne kadar da zor bir durumda olduğunu gösteriyor. Çünkü PKK'ya yönelik hem yurtiçinde kırsal alanda, şehirlerde KCK yapılanmasına yönelik ve aynı zamanda Milli İstihbarat Teşkilatı tarafından sınır ötesinde. Operasyonlar yapılıyor ve örgüt eskisi kadar rahat hareket edemiyor artık.

Eskiden PKK terör örgütü, bu bomba sevkiyatlarını kamyonlarla, kamyonetlerle pikap araçlarla yapardı. Daha büyük araçlarla olurdu bu iş. Ama şimdi uyuşturucu kaçakçıların kullandığı teknikle çikolata kutularıyla sevk ediyor. Saklama gereği hissediyorlar. Bu da terörle mücadelede ne kadar etkili bir yol izlendiğini gösteriyor.

Özellikle sınır ötesi operasyonlarımız var. Milli İstihbarat Teşkilatı çok başarılı operasyonlar gerçekleştiriyor. Terörle iç içe yaşayan bir ülkeyiz, operasyonlara aşinayız. Bu kadar üst üste nokta operasyonlar hatırlıyor musun? Hiç hatırlamıyoruz.

Ulaş Doğan daha bugün yapıldı bu operasyon. Milli İstihbarat Teşkilatı aylardır izlediği Ulaş Doğan'ın peşindeydi. Sınır ötesinde takip etti, adım adım izledi ve Irak'da başarılı bir operasyonla etkisiz hale getirildi. Ulaş Doğan Tunceli'de onlarca kanlı eylemin talimatını veren bir PKK terör örgütü lideriydi, bölge sorumlusuydu. Bu kanlı eylemleri de ödüllendirildi, Irak saha sorumlusu yapıldı.

Türk kökenli vatandaşlara, Irak'ta kanlı eylem hazırlıkları yapıyordu. Orada yeniden bir saha yapılanması hazırlığı içerisindeydi. Ancak Milli İstihbarat Teşkilatı onu adım adım izledi ve bugün itibariyle, kırmızı kategori de aranması olan Ulaş Doğan etkisiz hale getirildi.

Yine başka bir terör örgütü lideri 12 ay içerisinde ele geçirildi. Bakın PKK terör örgütünün alt yapılanması değil bunlar Beyin Takımı, yani üst yapılanmasına yönelik bir operasyon.

Yani terör örgütü liderleri artık ellerini kollarını sallayarak dolaşamıyorlar. Hem Türkiye'de hem Türkiye'nin dışındaki topraklarda her an başlarına 1 olay geleceğini biliyorlar ve farkındalar. Sofi Nurettin, bu da Suriye yapılanmasının lideri oradaki bütün Suriye deki terör örgütünü yönlendiren bir kişiydi. Yine o da başarılı bir operasyonla etkisiz hale getirildi.

Ve Fırat Şişman, bu da Şırnak'ta, Eren 10 operasyonunda ağır yaralı olarak ele geçirildi ve ilk müdahale yine bizim askerlerimiz yaptı ve ona hastaneye kaldırdılar. Kan verdiler, iyileştirdiler ve Fırat Şişman da PKK'ya yönelik yapılan o başarılı operasyonların ne anlama geldiğini video çekip yayınladı ve dedi ki "Örgüt dağılıyor artık ve örgütte örgüt artık baş edemiyor, rahat ulaşamıyor. Ya şu çok önemli, Türkiye toprakları içerisinde SİHA'lar, İHA'lar ve onlarla yapılan mücadele...

TERÖR ÖRGÜTLERİNE NEFES ALDIRILMIYOR

PKK terör örgütüyle ne denli etkili 1 mücadele edildiğine bakar mısınız? PKK KCK yönelik operasyon sayısı 60946. Son 6 ayda 60946 operasyon düzenlenmiş ve bunlarda 3837 kişi gözaltına alınmış, 716 kişi tutuklanmış. 80 terörist öldürmüş ve 174 kişi yaralı ele geçirilmiş.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS