TOGG için şarj üniteleri hazırlanıyor

TOGG için şarj üniteleri hazırlanıyor

Türkiye'nin yerli otomobili TOGG'un seri üretimine kısa süre içinde başlanacak. TOGG için İstanbul'un çeşitli noktalarında şarj üniteleri hazırlandı. Peki sürücüler yerli otomobili nasıl şarj edecek? Yanıtı CNN TÜRK Muhabiri Merve Tokaz ile Kameraman Ümit Sertabiboğlu'nun haberinde.

Anadolu, Gemlik, Oltu, Kula, Kapadokya, Pamukkale. Renklerini Türkiye'den alan yerli otomobil TOGG, kısa süre sonra yollarda olacak. Hazırlıklar ise şimdiden başladı.

Yerli ve milli imkanlarla üretilen TOGG, kısa sürede seri üretime geçecek. Ön siparişlerin alınması ile TOGG yollarla buluşacak.

TOGG için özellikle site gibi toplu yaşam alanlarında da hazırlıklar var. TOGG sürücüleri, yaşadıkları siteye geldiklerinde TOGG için özel kurulan şarj istasyonlarına gidip araçlarındaki kabloyu, şarj ünitesine taktıktan sonra araçlarını şarj edebilecekler. Bu istasyonlar, sitelere ücretsiz olarak verilecek ve bu hizmetten bütün kat malikleri faydalanabilecek.

Ödeme işlemleri ise, hazırlanacak özel bir telefon uygulaması kullanılarak yapılabilecek. Şarj ünitelerinin kısa süre içinde alışveriş merkezleri, site ve tüm yaşam alanlarında yaygınlaştırılması hedefleniyor.

Denizli’de 3.2 şiddetinde deprem

Denizli’de 3.2 şiddetinde deprem