Toplu taşımalar tıklım tıklım, mesafe hiç yok

Toplu taşımalar tıklım tıklım, mesafe hiç yok

İstanbul'da her gün yaklaşık 20 bin kişi koronavirüse yakalanıyor. Rakam endişe verici seviyede. Sokaklar, toplu taşımalarsa tıklım tıklım. Yolcular "sırt sırta gidiyoruz" diyor, çözüm bekliyor. İşte megakentten ''yolcu'' manzaraları...

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İstanbul'da sabah işe gidiş saatlerinde toplu taşıma araçları ve duraklarında yoğunluk yaşandı. Cevizlibağ'da vatandaşlar işyerlerine gitmek için toplu taşımayı kullanırken üst geçitlerde ve turnikelerde de yoğunluk oluştuğu gözlendi. Metrobüste sırt sırta geldiklerini söyleyen vatandaşlar, seferlerin artırılması gerektiğini belirtti.

"SIRT SIRTA YOLCULUK YAPIYORUZ"

Metrobüsler de sosyal mesafe diye bir şeyin olmadığını söyleyen Adnan Asdemir, “Metrobüslerde yoğunluk çok. Resmen millet sırt sırta yolculuk yapıyor. Bu yoğunluğun çözümü için sefer sayılarının artırılması lazım" dedi. Metrobüsteki kalabalıktan şikâyetçi olan Derya Ulu ise "Mümkün olduğunca metrobüs kullanmamaya özen gösteriyorum. Ancak bugün hastaneye gidecektim o yüzden kullanmak zorunda kaldım. Ama metrobüs oldukça yoğun" diye konuştu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"YANIMDAKİYLE ARAMDA 20 SANTİMETRE MESAFE VAR"

Metrobüslerin yoğun ve kalabalık olduğunu belirten Muhsin Kılınç, “Metrobüsde yanımdaki kişi ne tarafa dönerse tam tersi tarafa dönüyorum. Yanımdakiyle aramda 20 santimetre mesafe var" dedi. Ahmet Göksu ise, "İnsanlar metrobüste üst üste biniyor. Sosyal mesafe diye bir şey yok. Tıklım tıklım... Yapılması gereken sefer sayılarının artırılması" ifadelerini kullandı.