Trafikte havadan denetim

Trafikte havadan denetim

İstanbul İl Jandarma komutanlığı ekipleri, trafiği tehlikeye atan sürücüleri havadan denetledi. Şile yolu üzerinde yapılan denetimde kaçak döküm yapan hafriyat kamyonları için de özel bir yazılım kullanıldı.  

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Trafik kontrol ve denetimleri aralıksız olarak sürdürülüyor. Ekipler, trafiği tehlikeye düşüren sürücülere ve kaçak döküm yapan hafriyat kamyonlarına göz açtırmıyor. Jandarma Komutanlığı ekipleri, İstanbul Şile yolu üzerinde karadan ve havadan trafik denetimi yaptı. 

Hedefte kuralsız sürücüler ve kaçak döküm yapan hafriyat kamyonları vardı. Şile yolu üzerinde denetim yapan ekiplere havadan da skorsky helikopteri destek verdi. Denetimde kural ihlali yapan araçların plakaları helikopter ile havadan tespit ediliyor. Ardından da karayollarında ki ekiplere bildirilirken hafriyat kamyonları ise özel bir yazılımla denetleniyor 

Tablete yüklenen yazılım sayesinde hafriyat kamyonlarına ait güzergah bilgileri tespit ediliyor ve yasaklanan bölgelere yapılan döküm yapan kamyonlar anında belirleniyor. 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Trafik kontrol ve denetimlerinin aralıksız olarak sürdürüleceği kaydedildi.