hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Tren seferlerine düzenleme

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Okullar cuma günü yaz tatiline giriyor. Bayram tatili de yaklaşınca, tren seferlerine talep arttı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, trenlerde 24 bin 472 kişilik kapasite artışına gidildiğini açıkladı. Kapasite artışı hem hızlı tren hem de konvansiyonel hatlarda yapıldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Hem bayram, hem de yaz tatili birleşince trenlerde 24 bin 472 kişilik kapasite artışına gidildi. Hızlı trende ilave seferler, konvansiyonel hatlarda ise ilave vagonlar hizmet verecek. Açıklama Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu'ndan geldi.

  Bakan Uraloğlu, yolcu taleplerini karşılamak için kapasite artışına gidildiğini söyledi.

  PEKİ HANGİ HATLARDA KAÇ İLAVE SEFER YAPILACAK?

  Ankara-İstanbul, Konya-İstanbul ve Ankara-Sivas arasında toplam 24 ek hızlı tren seferi düzenlenecek. Bu ilave seferlerle 10 bin 152 kişilik ilave kapasite sağlanmış olacak. İlave trenlere ait biletler 14 Haziran'dan itibaren online olarak ve gişelerden satın alınabilecek.

  Tren seferlerine düzenleme

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  PEKİ İLAVE SEFERLER HANGİ SAAT ARALIKLARINDA HİZMET VERECEK?

  Ankara-İstanbul arası ek seferler Ankara'dan saat 11.50, İstanbul'dan 17.10'da hareket edecek. 26 Nisan'da ilk seferini yapan Ankara-Sivas hızlı tren hattına konulan ek seferler ise Ankara'dan saat 09.40'ta, Sivas'tan ise 11.50'de hareket edecek.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow