None

Turizm personeli aşılanıyor

Turizm personeli aşılanıyor

Yaz sezonu yaklaşıyor, turizmden elde edilen gelir de Türkiye için önemli bir kaynak. Peki güvenli turizm için neler yapılacak? Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı, turizm personelinin aşılanmasının yaz başlamadan tamamlanacağını duyurdu.

Yaz sezonu geliyor, güvenli turizmde atılacak adımlar netleşiyor. Turizm personelinin aşılanması yaz başlamadan tamamlanacak.

2019'da 34 milyar doları aşan Türkiye'nin yıllık turizm geliri, koronavirüsün vurduğu 2020'de yüzde 65 azaldı. 12 milyar dolara geriledi. Kültür ve Turizm Bakanlığı 2021'de de aynı durumun yaşanmaması için harekete geçti. Güvenli turizm hedefiyle turizm personeli aşıda öncelikli kategoriye alındı. Güvenli turizm sertifika programı kapsamında aşılamalara başlandı.

Aşılama çalışmaları havayolları, konaklama tesisleri ve seyahat acenteleri çalışanlarının yanı sıra profesyonel rehberleri de kapsıyor. Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı, tüm turizm personelinin aşılanma sürecinin yaz sezonu başlamadan tamamlanacağını duyurdu.

Açıklamada Türkiye'nin 2021'de, sağlıklı ve güvenli bir turizm merkezi olmaya devam etmesi için gerekli tüm önlemlerin alındığı kaydedildi.