Türkiye Hazır Beton Birliği 2020 Raporu yayımlandı

Video: Türkiye Hazır Beton Birliği 2020 Raporu yayımlandı

Türkiye hafızalara kazınan pek çok deprem yaşadı. Mevcut tablo buyken, Türkiye Hazır Beton Birliği 2020 Sektör Raporu açıklandı. O raporda sıralanan önerilerin başında ''Kalitesiz betona karşı önlem olarak sektöre girişte teknik ve mali yeterlilik aranmalı'' denildi. Konut faizlerinin düşürülmesi gibi öneriler yer aldı.

İstanbul, Elazığ, İzmir ve dahası... Türkiye hafızalara kazınan pek çok deprem yaşadı. Tablo bu iken, Türkiye Hazır Beton Birliği de bir öneride bulundu. "Kalitesiz betona karşı önlem olarak sektöre girişte teknik ve mali yeterlilik aranmalı" denildi. Bu öneriler, birliğin 2020 Yılı Hazır Beton Sektör Raporu'nda yer aldı. O raporda, 1.4 milyona yaklaşan konut stokunun eritilmesi için de öneriler de yer aldı. Öneri, ''konut faizlerinin düşürülmesi ile konut ihtiyacının ilçe bazında belirlenip yapım izninin bu plana göre verilmesi''.

Birlik, hazır betonun üretiminden uygulanmasına kadar tüm süreçlerin standarta uygun olmasını gerektiğine dikkat çekti. Konut yapımında yatay mimari ve yeni normalde ihtiyaç duyulan özelliklere dikkat çekildi. Raporda betonun en kritik malzemelerden olduğu hatırlatıldı ve "Ülkemizde hazır beton tesisi açabilmek için herhangi bir teknik veya mali ön koşul bulunmuyor" tespitinde bulunuldu. Bu nedenle betonla ilgili üretim yapacak firmanın çok ciddi bir teknik yeterliliğe ve tecrübeye sahip olması gerektiğine dikkat çekildi.

Bir diğer öneri de betonun denetlenmesine yönelik oldu. ''Beton yerinde denetlenerek piyasaya arz edilmesi gereken bir üründür'' denildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS