hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  "Türkiye Yüzyılı"na özel logo

  AK Parti 2023 seçimleri için yol haritası olacak "Türkiye Yüzyılı" başlıklı vizyon belgesi hazırlıklarında sona geldi. "Türkiye Yüzyılı" belgesi için özel bir logo çalışması da yapıldı. 28 Ekim Cuma günü Ankara’da duyurulacak belgenin detayları neler?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28 Ekim Cuma günü Ankara Arena’da düzenlenmesi planlanan toplantıyla AK Parti’nin “Türkiye Yüzyılı” başlıklı vizyon belgesini açıklayacak. Belgede "Güçlü Liderle Türkiye Yüzyılı” vurgusu yapılacak. "Türkiye Yüzyılı" vizyon belgesine ilişkin özel bir logo çalışması da AK Partide yapıldı. Cumhurbaşkanlığı forsundan esinlenilerek hazırlanan logoda 16 yıldız Türk tarihini, tek yıldız da ortak mirası temsil ediyor. Hilal etrafından yayılan güneş ışınlarının her birisinin cumhuriyetin her bir yılını temsil ettiği de ifade edilirken toplamda 100 adet olarak tasarlandı.

  CUMA GÜNÜ AÇIKLANACAK VİZYON BELGESİNDE HANGİ BAŞLIKLAR YER ALACAK?

  AK Partinin 20 yıllık iktidarı döneminde yapılan yatırımlar ve atılan adımlar da yer alacak ve yeni döneme dair mesajlar da verilecek. Ekonomiye dair mesajlara vurgu yapılacak. Belgede, "Geçen yüzyılda sanattan spora, eğitimden bilime Cumhuriyet’in hayata dokunduğu her alana değer katan doğrularla yeni yüzyılı karşılayacağız" mesajı olacak. Vizyon belgesinin ardından ak parti ileriki bir tarihte ayrıca seçim bildirgesini de açıklayacak. Her iki belge birbiriyle bağlantılı olacak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow