hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Türkiye'nin %42'si 6 aydan uzun süreceğine inanıyor

  Koronavirüsün kısa sürede kaybolacağını düşünenler azalıyor. Virüs geçti denilse bile etkilerinin devam edeceği düşüncesi hakim. IPSOS Araştırma Şirketi koronavirüs ile ilgili son araştırmasını yayınladı. Araştırmada çarpıcı detaylar var.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Türkiye'nin yüzde 42 si koronavirüsün 6 aydan daha uzun sürede kontrol edilebileceğine inanıyor. Halkın yüzde 74 üde hayatlarında radikal bir değişiklik olacağı görüşünde.

  Bu çarpıcı veriler İPSOS Araştırma Şirketinin koronavirüs ile ilgili yaptığı araştırmadan. Araştırmaya göre koronavirüs salgının yakın gelecekte sona ereceğini düşünenlerin sayısı gün geçtikçe azalıyor.

  Bu düşüncede olanların önceki dönemlere kıyasla %39 dan %42 ye çıktığı vurgulanan araştırmada, koronavirüsün erken dönemde sona ermeyeceğini destekleyen diğer bir sonucun da; her 4 kişiden 3’ünün salgının sona ermeyeceğini ancak kontrol altına alınacağını düşünmesi olduğu belirtiliyor.

  TÜRKİYE'NİN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

  Sorusuna da yer verilen araştırmada, 2018 ve sonrası dönemde en önemli sorunun ekonomi olarak görüldüğü, ancak salgının Türkiye'de ilk rastlandığı tarih olan Mart ayından itibaren her dört kişiden üçünün en önemli sorun olarak koronavirüsü işaret ettiği belirtildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Araştırmada katılımcılara salgının yarattığı sağlık tehdidi ve tüm bu yaşananların sebep olduğu ekonomik kriz göz önüne alındığında,
  Salgının sona erdiğine dair bir açıklama yapılırsa ne düşünürsünüz sorusu da yöneltiliyor.

  Katılımcıların dörtte üçü bu soruya "Önlemlerin hayatımızda kalmaya devam edeceğini düşünüyoruz, kontrollü bir hayat olur" şeklinde cevap veriyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow