hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Türkiye'nin ilk görüşme uygulaması "See Meet" | Video

  Türkiye'nin ilk ve tek eğitim odaklı görüntülü konuşma platformu "See Meet" hazırlandı. Programın rakiplerinden en büyük farkı, güvenlik duvarının çok sıkı örülmesi. Öğrenci ve öğretmenlerin tüm verileri Türkiye'de depolanacak, güvenlik ise Cumhurbaşkanlığı Dijital Ofisi tarafından sağlanacak. Detayları CNNTÜRK muhabiri Zeynep Karamustafa ve kameraman Emre Kınacı aktardı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Milli Eğitim Bakanlığı okulların 21 Eylül'de açılacağını duyurdu. Koronavirüs vakaları artıyor. Velilerin aklındaki soru işareti ise ortak. Uzaktan eğitim, ama nasıl? Bu konudaki en büyük endişe güvenilirlik. Çocukların verilerinin korunması..

  İşte tam da bu nedenle Türkiye'nin ilk ve tek eğitim odaklı görüntülü konuşma platformu See Meet oluşturuldu. Bu programla hem birebir sınıftaymış gibi eğitim yapılıyor, hem de çocukların verileri yüzde 100 korunuyor. Güvenlik teyitleri Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından sağlanacak. İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel, yabancı platformlarda karşılaşılabilecek riskleri sıraladı.

  TÜBİTAK ile iyi niyet anlaşması yapılarak oluşturulan SeeMeet uygulamasında öğrencilerin tüm verileri Türkiye'de kalacak. Güvenlik duvarı sıkı örüldü.

  SeeMeet programı güvenliğin yanısıra eğitim olanakları ile de dikkat çekiyor. Platformda canlı sınıflar olacak. Öğretmenler yoklama alabilecek. Nasıl tahtaya yazı yazılıyorsa, bu platformda da notlar ortak ekranda paylaşılabilecek..

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Öğretmen anlatırken soru sormak isteyen çocuk bir tuşa basarak parmak kaldıracak, öğretmen sözlü sınav yapabilecek.

  SeeMeet ile birlikte uzaktan eğitimin hem güvenli hem de verimli hale gelmesi planlanıyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow