Son Dakika

Uçaktan indi, doğum yaptı

A A

08.02.2021 - 22:00 Son Güncelleme:

Rusya'dan İstanbul’a uçakla gelen bir yolcu pasaport kontrolü öncesi İstanbul Havalimanı’nda doğum yaptı. Yaşanan doğum telaşı cep telefonu kamerasına yansıdı. İstanbul Havalimanı’nda doğan ilk bebeğin babası Türk vatandaşı olmasını istiyor.

Baba o sırada ne yapacağını şaşırdı. Bebek olması gerekenden 15 gün önce geldi. Hem de yolculuk arası. Mukhamadal İsmailov, eşi ve 2 kız çocuğu ile Rusya’dan Ankara gidecekti. Rusya'dan İstanbul’a gittiler oradan da aktarma yapıp Ankara’ya ulaşacaklardı.  Ancak onları küçük bir sürpriz bekliyordu. Hamile kadının sancıları tuttu. Sağlık ekipleri ve havalimanı görevlilerinin yardımıyla Kırgız kadın, bankın üzerinde doğum yaptı. Bir kız bebek dünyaya geldi. Üstelik İstanbul Havalimanı’nda doğan ilk bebek oldu.

Ekipler, doğumun ardından anne ile bebeğini, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’ne sevk etti. İkisi de sağlıklı ve kontrol altında babanın isteği ise kızının Türk vatandaşı olması. Dünyaya planlanandan erkek gelen bebek için şaşkın anne ve baba henüz isim bulamadı. Ama bebeğe Türk ismi koymakta kararlılar.