Son Dakika

Yalnız yemek yenmemeli

A A

24.11.2021 - 18:45 Son Güncelleme:

Yemek yemek herkes için ihtiyaç. peki yemekleri daha çok yalnız mı yiyorsunuz kalabalık sofralarda sevdiklerinizle mi? Yapılan bir araştırmaya göre yalnız yemek yemek kalbinizi yoruyor, sağlığınızı olumsuz etkiliyor. Detaylar CNN TÜRK Muhabiri Samet Güner ve kameraman Alper Öztürk'ün haberinde.

Karnımız acıktığında ya bir restorana gidiyoruz ya da evde yemek yapıp yiyoruz ama yapılan bir araştırmaya göre yalnız yemek yemek kalbi yoruyor Yapılan bir araştırma ile yalnız yemek yiyenlerde kalp damar hastalıklarının çok daha fazla arttığını ortaya koydu ve durumun depresyon için bir risk faktörü olduğu belirtildi. 

"Yapılan çalışmasını göstermiş yalnız yemek yiyenler daha ağır yemek yiyor daha hızlı yemek yiyor daha çok porsiyon tüketiyor. Dikkat ederseniz depresif insanlar daha yalnız yemek yiyor daha ağır yemek yiyor daha çok kilo alıyor aldığınız her kilo da size şeker tansiyon kalp ve damar hastalıkları olarak dönüyor."

Uzmanlar yaş ilerledikçe riskin arttığını belirtiyor, özellikle hızlı tüketilen öğle yemeklerine dikkat çekiyor ve arkadaşlara zaman ayırarak yemek yemenin sağlıklı olduğunun altını çiziyor