Yaşlı kadının 250 bin liralık altınlarını çaldılar

Video: Yaşlı kadının 250 bin liralık altınlarını çaldılar

Telefon dolandırıcılarının hedefinde bu kez yalnız yaşayan bir kadın vardı. Kuyumcu soygununda "kimliğiniz bulundu" diyerek kandıran dolandırıcılar, yaşlı kadının 250 bin lirasını çaldı. Neyse ki polis ve jandarma ekipleri o dolandırıcıları kıskıvrak yakaladı.

Telefonla aradılar, "Cinayet mahallinde kimliğiniz bulundu" diyerek kandırdılar. Yaşlı kadının 250 bin liralık altın ve ziynet eşyalarını çalan dolandırıcılar, jandarma ekipleri tarafından kıskıvrak yakalandı.

Telefon dolandırıcılarının hedefinde, Pamukkale'de yalnız yaşayan Mukaddes Aktürk vardı. Yaşlı kadını arayan dolandırıcılar, bir kuyumcu soygununda kimliğinin bulunduğunu iddia ettiler, "altınlarınızı inceleyeceğiz" diyerek polis kılığında evine gittiler.

Gece yarısı eve giden dolandırıcı kadın kendini cumhuriyet savcısı olarak tanıttı. Aktürk'ün 250 bin lira değerindeki altınlarını aldı. Beyaz bir otomobile olay yerinden uzaklaştı.

Bir süre sonra dolandırıldığını fark eden Mukaddes Aktürk, şikayette bulundu. Jandarma ekipleri bölgedeki güvenlik kameralarını inceledi.

Zanlıar kısa sürede tespit edildi. Antalya ve Bursa emniyetlerinin ortak bir çalışmasıyla yakalandı. 6 şüpheli kıskıvrak yakalanırken yaşlı kadının altınları iade edildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS