Yeğenine cinsel istismarda bulunan saldırgan serbest

Video: Yeğenine cinsel istismarda bulunan saldırgan serbest

Mardin'de yeğenine cinsel saldırı iddiası ile tutuklanan kişi, Adli Tıp raporlarında suçun doğrulanmasına rağmen serbest bırakılmıştı. Mahkemenin tartışmalı kararına iki kez itiraz edildi. Ancak iki itiraz da kabul edilmedi.

Yeğenine cinsel istismarda bulunmuş, ardından davul ve zurnayla tahliye olmuştu. Tahliyesine yapılan itiraz reddedildi.

5 Temmuz 2019'da, 17 yaşındaki bir çocuk ailesi ile İsviçre'den Mardin'e dedesinin yanına gitti. Çocuk iddiaya göre öz amcası tarafından 2 gün boyunca cinsel istismara uğradı.

2 ay sonra alınan olay yeri inceleme raporunda, sanığın bu suçu işlediği ortaya çıktı. Hem saldırgana ait örnekler hem de mağdur çocuğa ait örnekler vardı. Tutuklanan sanık, sadece 5 ay cezaevinde kaldı, rapora rağmen 13 Ocak'ta serbest bırakıldı.

Mahkemenin tahliye kararına ailenin avukatı Dilan Koç ve Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü avukatı ile duruşma savcısı, Mardin 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ne iki ayrı itiraz dilekçesi sundu.

Ancak mahkeme,"Sanığın üzerine atılı suçun vasıf ve mahiyeti, dosyada mevcut delil durumu ile delillerin toplanmış olması nedeniyle, delilleri yok etme, gizleme veya değiştirme şüphesinin bulunmaması, tutuklulukta geçirmiş olduğu süre ve kaçma şüphesinin bulunmaması hususları' nedeniyle, tahliyesini yineledi.

İtirazların reddine, oy birliği ile karar verdi. Yani, iki gün boyunca yeğenine cinsel istismarda bulunan amca tutuksuz yargılanmaya devam edecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS