Yeni KPSS'de ilk sınav 18 Eylül’de

Yeni KPSS'de ilk sınav 18 Eylül’de

31 Temmuz’da yapılan ve soru sızdırıldığı iddiaları mercek altına alınan 2022 KPSS'ye ilişkin yeni tarihler belli oldu. ÖSYM Başkanlığı iptal edilen KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri sınavı için yeni tarihin 18 eylül 2022 olduğunu duyurdu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Gözler bir yandan KPSS ile ilgili yürütülen inceleme ve soruşturmalarda,, bir yandan da iptal edilen ve ertelenen sınavların yeni tarihlerinin ne olacağındaydı. Merakla beklenen sınav açıklaması ölçme seçme ve yerleştirme merkezi başkanlığından geldi.

ÖSYM yönetim kurulunda alınan karara göre, iptal edilen sınavın yerine KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri oturumları 18 Eylül pazar günü yapılacak. Ertelenen sınav, alan bilgisi 24-25 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek. Öğretmenlik alan bilgisi ise 2 Ekim 2022 tarihinde olacak.

Bu durumda sınav takvimine göre 2 ekimde yapılması planlanan 2022 ön lisans KPSS sınavı da bir sonraki haftaya 9 ekim 2022'ye ertelendi.

18 Eylül’de yapılması planlanan içişleri bakanlığı kaymakam adaylığı giriş sınavı 16 Ekim tarihine, 13 kasımda yapılması planlanan hazine maliye bakanlığı uzman yardımcılığı sınavı da 18 aralık 2022 tarihinde gerçekleştirilecek.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

ÖSYM, bu sınavlar dışında 2022 sınav takviminde yer alan diğer sınavların tarihlerinde değişiklik yapılmayacağını vurguladı.