Yeni rota deşifre oldu

Video: Yeni rota deşifre oldu
<a class="in-news-link" href="/izmir" target="_blank" title="İzmir haberleri">İzmir</a> polisi, Avrupa'dan <a class="in-news-link" href="/turkiye" target="_blank" title="Türkiye haberleri">Türkiye</a>'ye uzanan <a class="in-news-link" href="/uyusturucu" target="_blank" title="uyuşturucu haberleri">uyuşturucu</a> ticaretine <a class="in-news-link" href="/darbe" target="_blank" title="darbe haberleri">darbe</a> vurdu. Aliağa'daki operasyonda gözaltına alınan şüphelilerin sayısı 17'ye yükseldi. O şüpheliler arasında bir binbaşı ile eski bir uzman çavuş da var.

İzmir polisi, Avrupa'dan Türkiye'ye uzanan uyuşturucu ticaretine darbe vurdu. Aliağa'daki operasyonda gözaltına alınan şüphelilerin sayısı 17'ye yükseldi. O şüpheliler arasında bir binbaşı ile eski bir uzman çavuş da var.

İzmir polisinin 6 ay önce başlattığı takip sonucunda Avrupa'dan Türkiye'ye uyuşturucu getirileceği ihbarı üzerine düğmeye basıldı. Şüpheliler adım adım izlendi.

Şüpheliler arasında Hakkari Çukurca İlçe Jandarma Komutanı binbaşı da vardı. 26 Aralık'ta izin alarak İzmir'e geldiği ve uyuşturucunun sevkiyatı için plan yaptığı iddia edildi.

Binbaşının sevkiyat sırasında yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçmeyi planladığı, buna karşılık da komisyon aldığı ileri sürüldü. Binbaşıyla birlikte TSK'dan istifa eden bir uzman çavuş ve uyuşturucunun yüklenmesinde hamallık yapan 4 Suriyeli gözaltına alındı. Sorguların ardından gözaltı sayısı 17'ye yükseldi.

Yaklaşık 1 ton uyuşturucu ele geçirilen operasyonda, 5 uzun namlulu otomatik silah, 1 tabanca, 100 tabanca mermisi, 2 pompalı tüfek ve tüfeklere ait 58 fişek ele geçirilmişti.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS