hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yerli otomobil isim ve fiyat bilgisi: İşte yerli otomobille ilgili detaylar

  Yerli otomobil Gebze’deki bilişim vadisinde görücüye çıktı. Yerli otomobil tanıtımının ardından fiyat ve isim bilgileri de en çok araştırılanlar arasında ilk sıralara yerleşti. Peki, yerli otomobilin ismi ve fiyatı ne? İşte, yerli otomobille ilgili merak edilen isim ve fiyat detayı…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Tüm Türkiye nefeslerini tutup yerli otomobil tanıtımına kilitlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın komutuyla Türkiye’nin ilk elektrikli yerli otomobili görücüye çıktı. Peki, yerli otomobilin ismi ne? Yerli otomobil fiyatı ne kadar? İşte, yerli otomobilin resimleri ve fiyatıyla ilgili detaylar…

  YERLİ OTOMOBİLİN İSMİ NE?

  Yerli otomobil bugün ilk defa görüldü. Aracın 5 ayrı modelinin marka kısımlarında üretici firma TOGG’un logosu yer alıyordu. Buna dayanarak yeni otomobilin adının TOGG olduğu düşünülüyor. Ancak henüz üretici firma TOGG tarafından resmi bir açıklama yapılmadığı için yerli otomobilin adıyla ilgili henüz net bir bilgi veremiyoruz. TOGG tarafından konuya ilişkin bir açıklama yapılması halinde aracın adını sizlerle paylaşacağız.

  YERLİ OTOMOBİLİN FİYATI NE KADAR?

  Yerli otomobilin fiyatı henüz net değil. Çünkü seri üretime 2022 yılında geçilerek. Seri üretim başlamadığı için yerli otomobilin fiyatı da henüz belli olmadı.

  Elektrikli otomobilin üretimi 5 modelde yılda 175 bin adet olacak. Proje bazlı devlet desteği verilecek yatırım için Gümrük Vergisi muafiyeti, KDV istisnası, yüzde 100 vergi indirimi, azami tutar sınırı olmaksızın 10 yıllık sigorta primi işveren hissesi desteği, 10 yıllık Gelir Vergisi stopajı desteği, azami 360 milyon liralık nitelikli personel desteği, faiz ve kar payı desteği ile yatırım yeri tahsisi ve alım garantisi sağlanacak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow