"Yıl sonunda 60 bin konut tamamlanacak"

"Yıl sonunda 60 bin konut tamamlanacak"

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, Bakanlığın sunumunu yaptı. Bakan Kurum, devam eden sosyal konut projeleri hakkında bilgi verdi. "Yıl sonuna kadar, 60 bin konutu tamamlayacağız" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Bakanlığı’nın 2023 bütçe sunumunu gerçekleştirdi. Devam eden sosyal konut projeleri hakkında bilgi verdi. Yıl sonuna kadar 60 bin konutun tamamlanacağını söyledi. Kurum konuşmasında “Bu yılsonuna kadar, 60 bin konutumuzu tamamlayarak, ailelerimizin 2023'e yeni yuvalarında girmelerinin mutluluğunu yaşayacağız” dedi.

TOGG İÇİN ŞARJ İSTASYONLARINI İNŞA EDİYORUZ

Bakan Kurum, sunumunda yerli ve milli otomobil TOGG için de ayrı bir parantez açtı ve ihtiyaç duyulacak teknolojik alt yapı için çalışmaların devam ettiğini şu sözlerle belirtti: “Sıfır emisyon üreten, çevreyi kirletmeyen, yerli ve milli otomobilimiz TOGG'un ihtiyaç duyduğu teknolojik altyapı, şarj istasyonları, otopark sistemleri ve simülasyon ortamlarını inşa ediyor, şehirlerimizi TOGG'a hazırlıyoruz. TOGG'umuzun sürücülerine, meteorolojik verileri anlık olarak gösterecek, gerekli tahmin, erken uyarı ve rota önerilerini sunacak çalışmalarımızı da artık son aşamaya ulaştırdık.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber