hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yılbaşında satacağı hindileri çalındı

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Aksaray'da yılbaşında satmak için beslediği hindileri çalınan yaşlı kadın gözyaşlarına hakim olamadı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Aksaray'da, hayırseverler vatandaşların temin ettiği bir evde yaşamını sürdüren 74 yaşındaki Fadik Sert, 33 yaşındayken kocasını, 1 yıl önce ise oğlunu kaybedince yalnız yaşamaya başladı. Evinin bahçesinde tavuk ve hindi besleyerek geçimini sağlamaya çalışan Fadik Sert, beslediği hindilerden 10 tanesi dün gece kimliği belirsiz kişi veya kişilerce çalındı.

  Sabah kalktığında kümesin kilidinin kırıldığını ve 15 hindiden 10’unun olmadığını fark eden Fadik Sert, gözyaşlarına hakim olamadı. Komşuları tarafından haber verilmesi üzerine olay yerine gelen polis, bahçede ve kümeste inceleme yaptı. Polis, hindileri çalan kişi veya kişileri bulmak için çalışma başlattı.

  "Ne olur ben ölseydim”

  Hindi ve tavuk satarak para kazandığını ve bununla geçimini sağladığını belirten Fadik Sert, “Sabah öttü hayvanlar. Baktım, 15’in 5’i kalmış. 10 tane gitmiş. Ben de hemen gittim ‘Mısırgalarım yok, götürmüşler’ dedim. O zamana kalmadı 2 gün önce komşum dedi ki, ‘Fadik teyze hırsız var dolaşıyor buralarda, hindilerini çalar’ dedi. Ona kalmadı bugün çaldı gitti. Ne olur ben ölseydim. Ben satıyorum, ekmek parası yapıyordum. Bir tanesinden 10-5 TL para kalıyordu. Ben de onu ekmek parası yapıyordum. Konya’da bir fabrika hindilerimi yılbaşından önce alıyordu. Yılbaşı yapmıyorlardı ama oradaki işçilerine hediye veriyordu. Ben de kazandığım parayı ekmek parası yapıyordum. Benim kimsem yok. Oğlum vardı, öldü, kendini astı. Çok mazlumdu oğlum. Ona yanardım ben bu mısırgalarımdan hiç haberim yoktu. Ben geceleri horozlarımı kestim, yediğim ekmeğin borcunu ödedim. Oğlum bu evde hayra oturuyorum. Kira veriyorum diye yalan söyleyemem. Ben ortada kaldım, 2 kişi hayrına yaptı bu evi 'ölene kadar otursun dediler. 'Kimsesi yok, gariban' dediler oturuyorum öyle. ” dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow