Yurtdışı eğitim fuarı dikkat çekiyor

Video: Yurtdışı eğitim fuarı dikkat çekiyor

Yurt dışında eğitim almak. Hem yeni bir dil öğrenmek hem de iyi bir eğitim almak pek çok öğrencinin ortak hayali. Peki, o eğitimin maliyeti ne? Cansel Kiraz ile kameraman Ahmet Akpolat, İstanbul'da düzenlenen Yurt Dışı Eğitim Fuarı'na gitti ve cevabı sizler için araştırdı.

Aileler çocuklarının en iyi eğitimi alması için çabalıyor. Yurtdışındaki fırsatları değerlendirmek istiyor. Bütçesine en uygun olanı bulmak için çabalıyor.


Ama bu pek de kolay olmuyor. İstanbul'da düzenlenen Yurtdışı Eğitim Fuarı'nda 10 ülkeden 70 temsilci aileler ve öğrenciler ile bir araya geldi. O fırsatları anlattı.


Seçenekler arasında aile yanında konaklamak da var, devlet okullarında eğitim almak da, Özel okullar da var, yatılı okullar da...


Fiyatlar 10 bin dolardan başlıyor. Fiyata konaklama, yeme içme dahil. İngiltere, Kanada ve İtalya talep edilen ülkeler arasında başı çekiyor. Fiyatlar, gidilecek ülke ve eğitim kalitesine göre değişiyor. Ayrıca belirli bir seviyede İngilizce bilen ve not ortalaması yüksek olan öğrenciler burs seçeneklerinden faydalanabiliyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS