hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yurttan yeni yıl manzaraları | Video

  KAYNAKAjanslar

  Yurdun dört bir yanında da durum İstanbul'dan farksızdı. İşte yurttan yeni yıl manzaraları...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Her yılbaşında coşkulu kalabalıkların toplandığı meydanlar bu yıl boş kaldı. Ankaralıların her sene kutlamalar için bir araya geldiği Kızılay, sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle sakindi. Denetim yapan polis ekipleri dışında meydanda kimse yoktu.

  Her yıl renkli görüntülerin yaşandığı İzmir de de sessizlik hakimdi. Etkinliklerin merkezi olan tarihi Saat Kulesi yılbaşı etkinlikleri kapsamında ışıklandırıldı. Ancak İzmirliler şovu evlerinden ve sosyal medyadan izledi.

  Önlemler gölgesindeki yılbaşı kutlamalarının en eğlenceli görüntüleri Amasya'dan geldi. Sokaklar belediye bandosuyla şenlendi. Sokağa çıkma kısıtlamasında evlerinde kalan vatandaşlar, bando ekibinin çaldığı şarkılara balkon ve pencerelerden eşlik etti.

  Gaziantep'te ise 'malesef' yine gelenek bozulmadı. İslahiye'de bazı vatandaşlar tabanca ve av tüfekleriyle havaya rastgele ateş açarak yeni yılı kutladı.

  Yılbaşına çalışarak girenler de vardı. Yerin metrelerce altında yılbaşı pastalarını kesen maden işçileri, hepbirlikte yemek yedi, yeni yıla birlikte başladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Edirne'deki sınır kapılarında da TIR şoförleri, yeni yıla ailelerinden kilometrelerce uzakta girdi. Şoförler telefonla ailelerini ve yakınlarını arayarak hasret giderdi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow