Yağışa rağmen çocuklar Anıtkabir'e akın etti

Yağışa rağmen çocuklar Anıtkabir'e akın etti

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı. Çocuklar her yıl olduğu gibi bu yıl da Anıtkabir’e gitti, Ata'nın huzuruna çıktı. Yağmura ve soğuk havaya rağmen Anıtkabir'deki çoşku görülmeye değerdi. Ayrıca Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, koltuklarını temsili olarak çocuklara devretti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Soğuk hava ve yağmura rağmen yüzlerce çocuk ellerindeki Türk bayrakları, yüzlerindeki kocaman gülümsemelerle Anıtkabir'e, Ata'nın huzuruna koştu. Anıtkabir'deki 23 Nisan çoşkusu görülmeye değerdi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla gözler Anıtkabir'deydi. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğretmen ve çocuklarla Anıtkabir'e gitti. Çocuklarla Ata'nın huzuruna çıktı. Atatürk'ün mozolesine çelenk bıraktı. Tören sonrasında çocukların çoşkuları görülmeye değerdi.

Tören alanında depremden etkilenen şehirlerin adlarının yazılı olduğu bluzları giyen çocuklar da vardı. Bluzlarındaki "Türkiye Tek Yürek" yazısı ve ellerindeki Türk bayrakları dikkati çekti.

23 Nisan dolayısıyla Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, çocukları makamında kabul etti. Makam koltuğunu Keçiören Torgay Börekçi Ortaokulu öğrencisi 11 yaşındaki 5. sınıf öğrencisi Kaan Can İl'e devretti. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ise 23 Nisan dolayısıyla koltuğunu 10 yaşındaki depremzede Havva Nil Abalıoğlu'na devretti.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber