Zabıta ekipleri denetimde

Video: Zabıta ekipleri denetimde

Koronavirüse karşı alınan yeni tedbirler kapsamında, kıraathane, kafe, çay bahçeleri de kapandı. Zabıta ekiplerinin denetimini, CNN TÜRK muhabiri Özgür Deniz Kaya ve kameraman Halil Kahraman takip etti.
 

İş yerlerini geçici olarak kapattılar. Koronavirüse karşı dezenfeksiyon işlemine başladılar. İçişleri Bakanlığı’nın 81 ilin valiliğine gönderdiği genelgenin ardından, birçok işletme geçici olarak kapandı.

Tiyatrolar, sinemalar ve gösteri merkezlerinin yanı sıra; kıraathane, kafeterya, internet kafeler ve oyun salonları dahil pek çok alan kepenklerini açmadı. Zabıta ekipleri, herhangi bir ihlale karşı denetimdeydi.

Genelge kapsamında, AVM’ler ve lokantadakiler dahil çocuk oyun alanları, çay bahçeleri, lunaparklar, yüzme havuzları, hamam ve saunalar ile spor merkezleri de faaliyet göstermeyecek. Nişan ve düğün salonları ile çalgılı-müzikli lokantalar geçici olarak kapalı olacak.

Derneklerin ve vakıfların genel kurulları, STK eğitimi gibi insanları bir araya getiren her türlü toplantı ertelendi. Taziye evlerinin faaliyetleri de durduruldu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS