hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Zayıflama ilaçları kalbe düşman!

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Kilo vermek isteyenler birbirinden farklı yöntemlere başvuruyor. Son dönemde, zayıflama ilacı kullananların sayısı arttı. Ancak internet ortamında satılan bu ilaçları kalp için risk doğuruyor. Öyle ki ölüme bile götürebiliyor. Ayrıntılar CNN TÜRK ekibinden Kübra Aydın ve Kameraman Alper Öztürk'ün haberinde

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bitkisel karışımlar, sıvı detoksları ve son olarak internetten satın alınan ilaçlar. Bunlar hızlı kilo vermek isteyenlerin başvurduğu yöntemlerden bazıları. Kimi olumlu sonuç verse de kimi ölüm riski doğurabiliyor.

  Zayıflama ilaçlarının içeriğindeki karışımlar metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeyi kolaylaştırıyor ancak birçok kalp hastalığına yol açıyor.

  Ani kalp krizi sebebi bilinmeyen bir bilinç bulanıklığı. Ani bilinç kaybı, ani ölüm ya da ani ritim bozukluklari birden olan çarpıntılar. Bu şekilde bu ilaçları kullanırken ortaya çıkabiliyor.

  ZAYIFLAMA İLAÇLARI KULLANANLAR, TANSİYON, KALP ÇARPINTISI VE NEFES DARLIĞINA DİKKAT

  Uzmanlar bu tür maddelerle kilo vermeye hiçbir şekilde önermiyoruz açıklamasında bulunuyor. Ani ölümlerin en önemli sebeplerinden biri. Bunun dışında ani kalp krizine neden olabiliyor. Ve kalp kaslarında bozulmaya neden olabiliyor.

  PEKİ SAĞLIKLI KİLO VERMEK İÇİN NELER YAPILMALI?

  En sağlıklı yol çok bilinçli diyetisyenler ve kimler kontrolünde, spor, sağlıklı beslenme, kalorisi düşük beslenmeden ibaret olmalı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow