hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  “Zihinsel engelliye şiddet” davası

  KAYNAKCNN TÜRK

  21 yaşındaki yüzde 50 zihinsel engelli Arlen Demirhan, "sevgilime yan baktın" tartışmasında darp edilmiş, ailesi şikayetçi olmuştu. Savcılık şüpheli hakkında dava açtı. Detaylar, CNN TÜRK muhabiri Ceylan Sever ile kameraman Mehmet Bulut’un özel haberinde.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın iddianamesine göre, şüpheliyle kız arkadaşı 22 Temmuz günü İstanbul Üsküdar’da yürüyordu. 21 yaşındaki yüzde 50 zihinsel engelli Arlen Demirhan’da o sırada çiftin yanından geçerken şüphelinin kız arkadaşına dikkatli bir şekilde baktı.

  Demirhan, olayı “Yanımdan kız geçiyordu, kıza böyle baktım. Sonra adam bana ‘ne bakıyorsun’ dedi ve beni tuttu, yere darp etti. Bana vurdu, boğazımı sıktı yerde. Burası daha çok ağrıyor. Kafam ağrıyor, gözüm ağrıyor, gözüme vurdu gözüme kan oturdu. İlk başta o adam beni dövdü. Sonra diğerleriyle birlikte geldi. Yerde beni tekmelediler. Ben bir kere o kadına baktım ama kötü niyetle tabiki bakmadım. Kötü bir insan değilim bir kere.” sözleriyle anlattı.

  “Yan baktın” tartışması kavgaya dönüştü. Arlen Demirhan şüpheli tarafından dövüldü. Şüpheli ifadesinde kendisinin şiddet uygulamadığını, çevredekilerin Arlen Demirhan’ı dövdüğünü kedisinin de engel olmaya çalıştığını ileri sürdü.

  Adli tıp kurumu raporuna göre; Arlen Demirhan olayın ardından yaralandı. Şüpheli hakkında beden veya ruh bakımından kendini savunamayacak kişiyi kasten yaralama suçundan 6 aydan 1,5 yıla kadar hapis cezası istendi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Demirhan iddiaya göre tedavisi bitince evine gönderilmiş, tekrar rahatsızlanınca hastaneye kaldırılıp ameliyata alınmıştı. Engelli gencin avukatları şimdi mahkemede yeni rapor talep etmeye hazırlanıyor. İddianame Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi. Şüpheli ilerleyen günlerde hakim karşısına çıkacak.  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow