Aysun Karaytuğ: Doların yerini o para alacak

Video: Aysun Karaytuğ: Doların yerini o para alacak
Dünya ekonomisindeki dalgalı seyir, gündemde ilk sıralarda yer almaya devam ediyor. CNN TÜRK'te Hakan Çelik ile Hafta Sonu, gayrimenkul uzmanı Hatice Kolçak ve <a class="in-news-link" href="/ekonomi" target="_blank" title="ekonomi haberleri">ekonomi</a> uzmanı Aysun Karaytuğ ile piyasalardaki gelişmeleri masaya yatırdı.

Dünya ekonomisindeki dalgalı seyir, gündemde ilk sıralarda yer almaya devam ediyor. CNN TÜRK'te Hakan Çelik ile Hafta Sonu, gayrimenkul uzmanı Hatice Kolçak ve ekonomi uzmanı Aysun Karaytuğ ile piyasalardaki gelişmeleri masaya yatırdı.

Yeni Ekonomik Program (YEP) ile başlayan Türk lirası ile kira sözleşmesi şartını değerlendiren Hatice Kolçak, kararın özellikle kiracılara rahat nefes aldıracağını belirtti. Konut satışlarında yapılan kampanyayı da değerlendiren Hatice Kolçak, eylül ayında ulaşılan 5 bin konut satışının ekonomideki göstergelere göre iyi kabul edilebileceğini belirtti.

Ekonomi uzmanı Aysun Karaytuğ ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da sıkça belirttiği uluslararası ticaretin milli para ile nasıl yapılabileceğini açıkladı. Bitcoin gibi dijital paraların geleceğini de anlatan Karaytuğ, bu para birimlerinin doların yerini alabileceğini söyledi. 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS