hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Başarının beyindeki sırrı

  Başarı dediğimiz şey kimimizde bir takıntı kimimizde bir korku kimimizde ise görünmezlik sebebidir. Her türlü iletişim ve ilişki, aile bağları, duygusal ilişkiler, eğitim ya da iş hayatı başta olmak üzere her alanda farklı denklemleriyle karşımızda duran önemli unsur.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Aklımıza en çok takılan soru şudur: Neden bazı konularda başarılı bazılarında başarısızız. Yani iş hayatında başarılıyken özel hayatta başarısız olabiliriz. Arkadaşlarımızla iletişimde başarılı ama iş hayatındaki iletişimimizde iyi olmayabiliriz.

  Bütün bu ilginç ayrımı ve başarının sırrını beyinde bulup çözebiliriz. Bir konuda başarılı olmak ya da iyi bir sonuca ulaşmak istediğimiz zaman beynimiz tam olarak bir savaş yaşamaktadır. Bu savaşı önemsiz saymayın, işte bunlar bizi durduran, kısıtlayan ve ortalığı karıştıran anlar.

  Beynimizdeki karasızlıklar, karışıklıklar ve artı-eksi durumlar sırası değişerek bizi etkilerler. Ya önce düşünce etkilenir ya da önce konuşma aktivitemiz sekteye uğrar veya önce amigdalada duygusal yorumlarımız bozulur. Yani başarılı olmak bu kadar zor olmamalı!

  Peki işin sırrı nedir?

  “Hikayedeki Seni Bul” Kitabının yazarı Betül Yergök, hem avukat hem yaşam koçu ve özel olarak nörobilim üzerine çalışıyor. Tüm duygu ve davranışlarımızın, tüm yaşam sürecimizin beyindeki seyrini, beynin yönetimini ve daha iyi bir hayat için iyi bir “Beyin Orkestrası Şefi” olmayı anlatıyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow