hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Üşüyen hayvanlara battaniye örttüler

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  İstanbul Bakırköy'de bir alışveriş merkezinin girişi kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle üşüyen sokak hayvanları için sıcak bir yuva haline geldi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bakırköy'de bir alışveriş merkezinin girişi, olumsuz hava koşullarıyla mücadele etmeye çalışan sokak hayvanlarının barınağı oldu.

  Kentte etkili olan olumsuz hava koşullarında yaşam mücadelesi veren sokak hayvanlarına yardım için harekete geçen hayvanseverler, Ataköy'deki bir alışveriş merkezinin girişine, battaniye ve mama bıraktı.

  Battaniyelerin üstüne yatıp bırakılan mamalarla karınlarını doyuran sokak hayvanları, olumsuz hava koşullarından korunmaya çalıştı.

  Hayvansever Ece Öçal, sokak hayvanlarının sıcak yer arayışının kendisini üzdüğünü söyledi. Öçal, alışveriş merkezinin önünde hayvanlara yardım edildiğini sosyal medyadan öğrendiğini belirterek, "Hepimiz, elimizden geldiğince yardım etsek, sokak hayvanlarının hepsi iyi durumda olur. Dünyanın her yerinde sokak hayvanlarının yardıma ihtiyacı var. Elimizden geldiğince onlara mama bırakalım, yardım edelim." diye konuştu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow