2 çocuk annesi öğretmen ölü bulundu

A A

28.05.2016 - 11:14 Son Güncelleme: | Haber Kaynağı: Ramazan Eğri / İstanbul-DHA

İstanbul Tuzla'da dün öğle saatlerinde küçük kızını okuldan almak için evden ayrılan 2 çocuk annesi tarih öğretmeni Fatma Kayıkci ölü bulundu. Gözler öğretmenle aynı binada yaşayan ve aynı saatlerde kayıplara karışan kişiye çevrildi.

2 çocuk annesi öğretmen ölü bulundu

Tuzla'da dün öğle saatlerinden bu yana kayıp olan tarih öğretmeni Fatma Kayıkçı'nın cesedi bulundu. Evinin yakınlarındaki ormanlık alanda bulunan ceset, otopsi için Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.

Neler yaşandı?

Olay dün, Tuzla Postane Mahallesi Tarih Sokak’ta meydana geldi. 17 yıllık tarih öğretmeni olan, aynı zamanda bir eğitim ve danışmanlık kurumunun sahibi Fatma Kayıkci, saat 14.00 sıralarında evinin 2 kilometre uzağındaki okuldan kızını almak için apartmanın 4. katındaki dairesinden çıktı ve bir daha kendisinden haber alınamadı.

Eşi ve yakınları, cep telefonundan Fatma Kayıkci’ye ulaşamayınca eve geldiler. Fatma Kayıkci’nin otomobilinin evin önünde olduğunu fark eden yakınları, apartmanın giriş katındaki daire kapısında kan lekeleri görünce, camı kırarak içeriye girdiler. İddiaya göre, içeri girildiğinde halı üzerinde yine kan izleri ve Fatma Kayıkci’nin ayakkabısının teki bulundu.

Giriş dairesinde tek başına yaşayan F.A. (29) adlı kişinin ise aynı saatlerde kayıplara karıştığı tespit edildi.

"Boğuşma sesleri geldi"

Durumu Emniyet yetkililerine bildiren Kayıkci’nin yakınları çevrede arama yaparken, olay yerine kısa sürede gelen polis ekipleri de araştırmalarına başladı. Apartman sakini bir kadın, öğle saatlerinde binanın giriş katından uzun süre boğuşma sesleri geldiğini polise de söyledi.

Öğretmenin eşine ait kafede çalışmış

Bu arada, şüpheli F.A.’nın 3 yıl önce Fatma Kayıkci’nin eşi Gani Kayıkci’ye ait kafede çalıştığı, kafe kapandıktan sonra da maddi durumu iyi olmadığı için Gani-Fatma Kayıkci çiftinin kaldığı apartmanın girişindeki dairede ikamet etmeye başladığı öğrenildi.

Şüpheli F.A.’nın aranmasına devam ediliyor.