hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  2024’e parlak ve genç bir ciltle girmek için nelere dikkat etmeliyiz?

  2024’e parlak ve genç bir ciltle girmek için nelere dikkat etmeliyiz
  expand

  Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu yeni yıla sağlıklı, parlak ve dinç gözüken bir cilt ile girmenin yollarını sizler için anlatıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kusursuz bir cilde sahip olmak her yaştan kadının ve erkeğin olmazsa olmazıdır. Sağlıklı ve kusursuz bir cilde sahip olmak istiyorsanız cilt bakımı ve beslenme de bir o kadar önemlidir. İşlem her cildin ihtiyacına göre uzman kişi tarafından farklı şekilde yapılmalıdır. Yeni yıla ışıl ışıl bir cilt ile girmek isteyenler hem cildi daha sağlıklı hem de daha parlak hale getiren işlemler tercih edilebilir.

  Mezoterapi

  Mezoterapi çeşitli cilt problemlerinin tedavisinde başarılı olmuştur. Genellikle tercih edilen işlemler; cilt gençleştirme, yaşlanma karşıtı işlemler, leke sorunları, selülit-çatlak tedavisi, yara izleridir. Mezoterapide cildin alt tabakasındaki kollajen ve elastin yapıları uyarılır. Stimülasyon sonucunda kan ve lenf dolaşımı düzelir ve yanıt verilir. Mezoterapi sürecinde kişilerin istek ve ihtiyaçlarına göre belirlenen mineraller ve amino asitler karıştırılarak belirli oranlarda enjekte edilir.

  Mezoterapi sonrası beklenen yan etkiler kızarıklık ve morluktur. Beklenen yan etkiler oldukları için herhangi bir tedavi gerektirmeden kendiliğinden geçerler. Operasyondan sonra kişiden kişiye değişmekle birlikte etki ikinci ila üçüncü işlemlerden sonra görülmeye başlar. Mezoterapi uygulandıktan sonra bir uzman tavsiyesi dikkate alınmalı ve aspirin kullanılmalıdır. Ameliyattan sonraki 2 gün içerisinde tedavi bölgesine su temas etmemelidir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yüz mezoterapisinde kişinin cilt problemlerine göre ilaçlar belirlenir ve cilt altına uygulanır. İlgili ilaçların az miktarda olması nedeniyle yan etki olasılığı azalır. Yüz mezoterapisi sayesinde ciltteki kırışıklıklar ve sarkmalar giderilir, kırışıklıklar giderilir, cilt daha parlak ve genç olur.

  Kök hücre

  Yüze kök hücre işlemi aslında cilde yapılan uzun vadeli bir yatırımdır. Başvuru sonuçları anında görülmeye başlar ve yenilemeler ömür boyu sürer. Yüze yağ enjeksiyonları, yaşlanma sürecini tersine çevirmek için cildi yaşlanma belirtileri gösteren herkes için uygundur.

  Yüz kök hücre tedavileri genellikle klinik uzmanları tarafından lokal anestezi veya sedasyon altında yapılmaktadır. Ameliyat sonrasında hastalar günlük hayatlarına devam edebilirler. Yüz gençleştirmede öncelikle hastanın vücudundan yeterli miktarda yağın alınması 10 dakika sürer. Kök hücreden elde edilen yağın zenginleştirilmesi 40-60 dakika sürerken, hücrelerin hastanın yüzüne uygulanması yaklaşık 10 dakika sürer. Yani yağ enjeksiyonu işlemi toplamda 1-1,5 saat kadar sürmektedir. Yüz gençleştirme kök hücre ameliyatı sonrası ek işlemler sonuçların kalıcılığını arttırabilir. Bu işlemin en az birkaç yıl tekrarlanmasına gerek yoktur.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Alloblast ve fibroblast

  Fibroblast, vücudun kendi dokusundan çoğalan fibroblast hücrelerini toplayıp vücudun ihtiyaç duyulan bölgelerine enjekte etmek için yüksek teknolojili laboratuvar ortamında biyomühendislik tekniklerinin kullanılmasına dayanan bir tedavidir.

  Alloblast, yüksek teknolojili bir laboratuvar ortamında, yenidoğanların sünnet derisinden fibroblastların çoğalmasını toplayan ve bunları hastanın ihtiyaç duyduğu bölgeye enjekte eden biyomühendisliğe dayanan allojenik bir tedavidir.

  Fibroblast tedavisindeki fibroblastlar kişinin kendi kulağının arkasındaki dokudan elde edilirken, Alloblast tedavisindeki allojenik fibroblastlar yeni doğmuş bir bebeğin sünnet derisinden elde edilir.

  Allojeneik fibroblast işlemlerde kullanılan fibroblastlar daha genç, daha sağlıklı, daha canlı hücrelerdir, doku kültürüne girmeden önce herhangi bir olumsuz çevresel etkiyle karşılaşmazlar ve ameliyat sonrası sonuçları fibroblast işlemine göre daha hızlı görürler.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow