hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  62 Nerenin Telefon Kodu? +62 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

  62 Nerenin Telefon Kodu +62 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait
  expand

  Alan kodu olarak bilinen rakamlar son derece önemlidir. Çünkü bu alan kodları ile iletişim kurmak kolay hale gelir. Ayrıca bir şehir veya ülke aranırken başına alan kodu yazılması gerekir. Her yerin farklı bir alan kodu olması ise karışıklığın önüne geçmiştir. 62 olarak bilinen alan koduna sahip yerse Endonezya'dır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  62 Nerenin Telefon Kodu?

  62 şeklinde bilinen alan kodu ile arama yapıldığı zaman Endonezya nasılsın aranmış olur. Yani numaranın başına 62 yazılarak yapılan arama Endonezya içindir. Bu ülke Asya ülkeleri arasında yer alır.

  +62 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

  Nüfus bakımından oldukça büyük olan Endonezya toplamda 275 milyona yakın olan bir nüfusa sahiptir. Bunun yanında bu ülkeden bir numara arandığı zaman başına +62 getirilir. Bu sayede karşı tarafı aramak mümkündür.

  62 Telefon Kodu İle Hangi Ülkeye Ulaşılır?

  Endonezya olarak bilinen ülkeye iletişim yönünden ulaşmak için 62 kodunu kullanırız. Bu kod Endonezya için net olarak bilinen alan kodudur. Doğru ve tek bilinen Endonezya alan kodu 62'dir.

  +62 Nerenin Alan Kodu?

  +62 yazan alan kodu numaraların başına geldiği zaman Endonezya aranacağı anlaşılır. Zaten alan kodları birbirinden farklıdır ve buna göre işlem yapmak oldukça kolaydır. Bununla birlikte alan kodlarının bilinmesi her açıdan önem arz eder. Ayrıca Endonezya gibi büyük ülkelerin alan kodlarını bilmek önemli bir artıdır. Sonuçta genel kültürün oldukça yararlı olduğunu herkes bilir.

  Endonezya 17 binden fazla adadan meydana gelir. Ayrıca Dünyanın en kalabalık ülkeleri arasında önemli bir sırada bulunur. Doğal olarak bu ülkenin alan kodunu bilmek genel kültür için oldukça büyük bir öneme sahiptir. Ülkenin sahip olduğu kültür Hindistan kültürüne benzer. Bunun yanında ülkede para birimi olarak Endonezya Rupisi görülür.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow