62 yıl oldu... Grimes Kardeşler'in ölüm nedenleri bulunamadı

Barbara ve Patricia Grimes kardeşler, 17 Aralık 1956 yılında sinemaya gitmek için evden çıktılar ve bir daha dönmediler. İşte Grimes kardeşlerin hüzünlü hikayesi...15 yaşındaki Barbara ve 12 yaşındaki kardeşi Patricia, 28 Aralık 1956 tarihinde Chicago'da sinemaya gittiler. Daha önce 10 kez izledikleri Love me Tender filmini izleyeceklerdi. Anneleri, onlara havanın kötü olması nedeniyle gönülsüzce izin verdi.
Eve dönme süreleri 23.45’i bulacaktı fakat saat gece yarısını geçmesine rağmen kızlar geri dönmedi, endişeli anne polisi aradı.
Polis sonrasında kızların evden kaçmış olabileceğini düşündü fakat ertesi gün kapı kapı dolaştılar 25 gün boyunca tren istasyonları ve çeşitli yerleri aradılar. Hatta ünlü şarkıcı Elvis Presley bile kızlara evinize dönün çağrısında bulundu.
Acılı anneye, kızlarını serbest bırakılması için pazartesi günü kiliseye para bırakılmasını isteyen fidye mektupları geldi 12 Ocak 1957’de FBI ajanlarıyla beraber anne kiliseye gitti fakat kimse ortaya çıkmadı sonradan anlaşıldı ki mektupları yazan kişi akıl hastasıydı.
Kızların donmuş çıplak cesetleri 22 Ocak 1957 tarihinde bir inşaat işçisi tarafından Chicago’nun güneybatısında Willow Springs yakınındaki Devil Creek kıyısında yer alan German Church caddesinde bulundu. Cesetler yolun kenarına, vadinin yanı başındaki bariyerlerin arkasına atılmıştı.
Nasıl öldürüldüklerine dair kesin bir kanıt bulunamamıştı. Kızların vücutlarında herhangi bir darp, boğulma izi, kurşun ya da bıçak yarası bulunmuyordu. Kızların çıplak halde oluşu doğal yollardan öldükleri ihtimalini ortadan kaldırıyordu.
Anne, polislere yalvarmış ve onlardan davanın peşini bırakmayacaklarının sözünü almıştı. Fakat kızlarının ölümleriyle ilgili hiçbir gelişme yaşanmadı, anne iki çocuğunun acısıyla 83 yaşına kadar yaşadı.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS